6.03.2024

W piątkowy wieczór, 1 marca odbyła się uroczysta gala z okazji XI edycji konkursu „Samorządowiec Roku 2023”, w trakcie której poznaliśmy laureatów plebiscytu. Wśród nagrodzonych samorządowców, wyłonionych spośród 25 000 zgłoszonych, znaleźli się również przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Gliwicach. Okolicznościowe statuetki i certyfikaty otrzymali Włodzimierz Gwiżdż, starosta gliwicki oraz Józef Kruczek, członek zarządu powiatu gliwickiego.

Gala zorganizowana została w Energetycznym Centrum Kultury – Klubie im. Jana Kiepury w Sosnowcu. W uroczystości oprócz laureatów udział wzięli zaproszeni przedstawiciele Sejmu, Senatu oraz Europarlamentu.

Plebiscyt „Samorządowiec Roku 2023” ma na celu wyłonienie najlepszych działaczy samorządu lokalnego, ocenę ich inicjatyw społecznych mających wpływ na rozwój gminy, miasta oraz powiatu jak i ocenę ich wkładu i dokonań.