Pyskowice

Urząd Miasta Pyskowice
ul. Strzelców Bytomskich 3
44 - 120 Pyskowice

tel. 32 332 60 00
faks 32 332 60 02

e- mail: info@pyskowice.pl
http://www.pyskowice.pl

Burmistrz - Adam Wójcik
Przewodnicząca Rady - Jolanta Drozd

Powierzchnia - 3089 ha
Ludność - 18704
(wg GUS - dane z 1.01.2013 r.)
 
Pyskowice – rozwój wpisany w tradycję!

ROZWÓJ
Niewątpliwym atutem Pyskowic, który generuje rozwój, jest brak barier infrastrukturalnych dla inwestycji produkcyjno-usługowych, baz logistycznych czy budownictwa mieszkaniowego. Rozwój miasta doskonale uzasadniają i ukazują cztery strefy aktywizacji przesyłowej, zlokalizowane przy ulicach: Poznańskiej, Gliwickiej, Toszeckiej i Piaskowej. Ze względu na swoją unikatową i niezwykle praktyczną lokalizację oraz sąsiedztwo takich miast jak Gliwice, Zabrze czy Bytom, Pyskowice są miejscem, w którym warto inwestować. Przekonały się o tym już takie firmy jak: DB Schenker, Hybryd, Viva-Trans, Eurocolor, Komsta, Glass Produkt, Polmarcus, Kurotec czy Rossmann.

INFRASTRUKTURA REKREACYJNO-SPORTOWA
Do dyspozycji mieszkańców Pyskowic, zarówno tych najmłodszych jak i nieco starszych, oddane zostały liczne obiekty sportowe, takie jak boiska wielofunkcyjne, „orliki”, hala widowiskowo-sportowa im. Huberta Wagnera, korty tenisowe, trasy rowerowe czy stadion miejski, z których to obiektów chętnie i regularnie korzystają szkoły, kluby sportowe, a także indywidualni miłośnicy sportu i aktywnego trybu życia. To tu często odbywają się zajęcia rekreacyjne oraz zawody sportowe, które gromadzą liczne grono zawodników różnych dyscyplin i wierną publikę. Pyskowiczanie pokochali sport i rekreację, co znakomicie widać np. podczas olimpiady lekkoatletycznej dla dzieci i młodzieży czy regularnie organizowanych w mieście biegów i wyścigów kolarskich.

KULTURA, ROZRYWKA I SPORT
Pyskowice to także większe i mniejsze wydarzenia kulturalne, które już na stałe wpisały się w kalendarium wydarzeń miejskich. Kluczowymi imprezami plenerowymi są Dni Pyskowic oraz Dożynki. Obie imprezy co roku gromadzą podczas koncertów i wydarzeń towarzyszących liczną grupę odbiorców z całego Śląska i z pewnością stanowią świetną wizytówkę miasta. Podczas tych uroczystości każdy zawsze może znaleźć coś dla siebie, niezależnie od wieku, gustu i stylu życia. Ale Pyskowice to nie tylko duże wydarzenia. To też liczne imprezy lokalne: festyny czy kiermasze oraz cykliczne i bardzo popularne zawody sportowe: biegi, zawody kolarskie, olimpiada lekkoatletyczna, zawody wspinaczkowe czy turnieje tańca.

 
Facebook