Ogłoszenia

Zagłosujmy na naszych!

Do 19 września trwać będzie głosowanie w III edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Wśród zadań wybranych do dofinansowania znalazło się kilka z terenu powiatu gliwickiego. Zachęcamy do zagłosowania na nie!

Swój głos poparcia oddać można na stronie internetowej https://ebo.slaskie.pl/. Po wejściu na nią należy wybrać zakładkę „Zadania w podregionie 4”. Są tam dwa działy. W pierwszym: „Zadania z puli EKO” znaleźć można m.in. takie jak „Fotowoltaika zamiast azbestu! Demontaż azbestowego dachu, wykonanie nowego pokrycia dachu i montaż paneli fotowoltaicznych na budynku gospodarczym Szpitala Chorób Płuc w Pilchowicach.”.  To przedsięwzięcie ważne dla ochrony środowiska. Głosując na nie, pomagamy zarówno ekologii, jak i świetnemu szpitalowi w Pilchowicach.

Z kolei w dziale: „Zadania z puli REGIO (z podziałem na podregiony)” należy wejść na zakładkę „Zadania w podregionie 4.”. Znajduje się tam m.in. drugie zadanie szpitala w Pilchowicach: „Rehabilitacja po COVID-19! Przebudowa dwóch pomieszczeń na sale chorych na oddziale Rehabilitacji Oddechowej w Szpitalu Chorób Płuc w Pilchowicach”. Popierając je, pomóc możemy w zdobyciu dofinansowania placówce znanej z przywracania zdrowia osobom po przebyciu COVID-19.

Zupełnie inny charakter ma zadanie „Drama, kajaki i śpiew – spotkajmy się nad rzeką”, zgłoszone przez mieszkańców Pyskowic i Zbrosławic. Jeśli projekt ten zyska w internetowym głosowaniu uznanie, to będziemy się mogli cieszyć w przyszłym roku wydarzeniem, które zakłada m.in. spływ kajakowy rzeką Dramą.

W zestawie zadań, które mogą otrzymać dofinansowanie, są też inne ciekawe przedsięwzięcia z terenu powiatu gliwickiego. Zachęcamy do ich poparcia! Jak to zrobić? Na stronie https://ebo.slaskie.pl/ są wszystkie informacje, jak oddać swój głos.


 
Facebook