Rekrutacja do projektu „Wsparcie na starcie”

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gliwicach realizuje projekt „Wsparcie na starcie”, współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Do końca 2020 r. obejmie on wsparciem 120 mieszkańców powiatu gliwickiego.

Program kierowany jest do mieszkańców z niepełnosprawnością, którzy są bezrobotni, poszukują pracy, są nieaktywni zawodowo oraz dla wychowanków rodzin zastępczych i placówek opiekuńczo-wychowawczych. Obejmuje on swoim działaniem osoby od 15 do 65 roku życia.

Głównym celem programu jest wszechstronna pomoc w aktywnym włączeniu się oraz utrzymaniu na rynku pracy. Udział w proponowanych w ramach projektu szkoleniach ułatwi dostęp do wielu pożądanych ofert pracy. Rozwój kompetencji, umiejętności i wzrost poziomu aktywności społeczno-zawodowej to kompleksowy zakres wsparcia, który może otrzymać każdy z uczestników projektu. Każdy z nich zostanie również objęty wsparciem jednego z opiekunów – pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gliwicach, czuwających nad realizacją indywidualnie dobranej dla każdego uczestnika ścieżki reintegracji zawodowej i społecznej.

W ramach projektu przewidziane są atrakcyjne działania zarówno w formie stacjonarnej, jak i wyjazdowej, takie jak np.: treningi kompetencji, umiejętności społecznych i zawodowych; kursy, szkolenia i warsztaty; poradnictwo specjalistyczne; zajęcia edukacyjne, sportowe i kulturalne. Każdy uczestnik będzie mógł skorzystać z imprez integracyjnych oraz wybranych przez siebie rekreacyjnych form spędzania czasu wolnego.

Wszystkie zainteresowane osoby zapraszamy serdecznie do zapoznania się z Regulaminem Rekrutacji wraz z załącznikami, które są do pobrania na stronie www.pcpr-gliwice.pl. W celu wypełnienia dokumentacji zgłoszeniowej do projektu, zapraszamy do siedziby Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gliwicach, przy ul. Zygmunta Starego 17, gdzie czekają na Państwa pracownicy, którzy udzielą odpowiedzi na pytania oraz pomogą w wypełnieniu Formularza zgłoszeniowego, stanowiącego pierwszy krok rekrutacji. Informacje udzielane są też telefonicznie:  32 233 79 83. Wypełniony przez Państwa dokument można również przesłać na adres pocztowy:

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie
ul. Zygmunta Starego 17