EKO – Wiadomości Powiatu Gliwickiego

Sprzątamy Powiat Gliwicki 2021

W Starostwie Powiatowym w Gliwicach odbyło się spotkanie komisji  konkursowej, w celu oceny prac zgłoszonych na konkurs na pracę plastyczną oraz projekt ulotki  nawiązujące do akcji „Sprzątamy Powiat Gliwicki 2021”. Powołana przez Zarząd Powiatu Gliwickiego komisja oceniła dostarczone prace, zgodnie z regulaminami konkursów.
– W związku z obowiązującym w kraju stanem epidemiologicznym tegoroczna edycja akcji przeprowadzona została  poprzez zorganizowanie konkursów na ulotkę oraz pracę plastyczną. Konkurs na ulotkę skierowany był do uczniów naszych szkół średnich, czyli Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 w Knurowie, Zespołu Szkół im. Ignacego Jana Paderewskiego w Knurowie oraz Zespołu Szkół im. Marii Konopnickiej w Pyskowicach. Konkurs na pracę plastyczną dedykowaliśmy uczniom  szkół specjalnych oraz mieszkańcom domów pomocy społecznej – mówi Mariusz Dyka, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Gliwicach.

Konkurs na pracę plastyczną

Komisja zarekomendowała jako najlepszą pracę, wykonaną przez Julię Poloczek oraz Piotra Żywylaka, uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Knurowie.
Ponadto komisja wyróżniła cztery prace wykonane przez:
-         Wiktorię Lachmann, uczennicę Zespołu Szkół Specjalnych w Pyskowicach,
-         Kornelię Szmatloch, mieszkankę Domu Pomocy Społecznej „Ostoja” w Sośnicowicach,
-         Sebastiana Folwacznego, mieszkańca Domu Pomocy Społecznej „Zameczek” w Kuźni Nieborowskiej,
-         Zygmunta Pawlaka oraz Patryka Przegendzę, mieszkańców Domu Pomocy Społecznej Ojców Kamilianów w Pilchowicach.

Konkurs na projekt ulotki

Komisja nagrodziła nagrodą główną Martę Paszek, uczennicę Zespołu Szkół im. I.J. Paderewskiego w Knurowie.
Dodatkowo jury wyróżniło dwie  prace wykonane przez:
-         Amelię Bryzik, uczennicę Zespołu Szkół im. M. Konopnickiej w Pyskowicach,
-         Kingę Bojanowską, uczennicę Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 w Knurowie.

Wystawę zwycięskich prac można zwiedzać w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Gliwicach, natomiast nagrodzona ulotka autorstwa Marty Paszek kolportowana jest wraz z grudniowym numerem Wiadomości Powiatu Gliwickiego. Zachęcamy do czytania i stosowania się do ekologicznych zachowań! Ze względu na sytuację epidemiologiczną i brak możliwości zorganizowania stacjonarnego podsumowania  konkursu upominki tj. zieleń ozdobna, statuetki dla szkół i domów pomocy społecznej oraz nagrody rzeczowe dla laureatów konkursu zostaną dostarczone do jednostek organizacyjnych biorących udział w akcji.

JOANNA KOKOSZKA
Foto: MFR

Podpis do zdjęcia nr 1: Zwycięskie prace plastyczne były naprawdę ładne.
Podpis do zdjęć 2 (ulotka): Ulotka ekologiczna autorstwa Marty Paszek.