EKO – Wiadomości Powiatu Gliwickiego

Rosną nowe drzewa i krzewy

To wzór do naśladowania – w Chechle uczczono 100 rocznicę wybuchu I powstania śląskiego, sadząc kilkaset drzew i krzewów.

25 października Szkoła Podstawowa w Chechle im. Bolesława Chrobrego zorganizowała akcję ekologiczno-patriotyczną pn. „100 osób i 100 drzew/krzewów na 100-lecie wybuchu I powstania śląskiego”. Akcja przerosła oczekiwania organizatorów – na skarpie obok szkoły posadzono w sumie 300 drzewek i krzewów, a wydarzenie skupiło ponad 120 osób. W akcji wzięli udział uczniowie, mieszkańcy Chechła, przedstawiciele Nadleśnictwa Rudziniec, PSP i OSP, bractwa kurkowe, samorządowcy, liczni sponsorzy i darczyńcy, a towarzyszyli im m.in. poseł Barbara Dziuk, starosta gliwicki Waldemar Dombek, przewodniczący Rady Powiatu Gliwickiego Andrzej Kurek oraz radni Powiatu Gliwickiego – Małgorzata Szymańska, Andrzej Frejno, Józef Kruczek. Skarpę do sadzenia przygotowali wolontariusze z Fundacji „Zacisze Grażyny”.
–  Wszystkim serdecznie dziękuję! – mówi Regina Wieczorek, dyrektor SP w Chechle.
(RG)

Na zdjęciach widać, że chętnych do sadzenia było więcej, niż spodziewali się organizatorzy.
Foto: SP Chechło