EKO – Wiadomości Powiatu Gliwickiego

Powstaną kolejne Zielone Pracownie

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach rozstrzygnął konkurs „Zielona pracownia_projekt'2019”. Wśród jego laureatów są cztery szkoły z terenu naszego powiatu.

Na konkurs wpłynęły 184 zgłoszenia z całego województwa śląskiego. Nadesłały je szkoły podstawowe i średnie, dla których jest on przeznaczony. Przedmiotem konkursu było utworzenie projektu szkolnej pracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, geologicznych czy chemiczno-fizycznych. Laureaci otrzymają nagrody pieniężne, z przeznaczeniem na wdrożenie nagrodzonego projektu ekopracowni w 2019 r. W ich gronie znalazły się placówki z naszego terenu: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Chudowie, Miejska Szkoła Podstawowa nr 4 w Knurowie, Szkoła Podstawowa nr 5 w Pyskowicach oraz Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Wielowsi. Wszystkie otrzymają po 7,5 tys.

Niebawem natomiast nastąpi rozstrzygnięcie drugiego z cyklicznych, corocznych konkursów WFOŚiGW w Katowicach – „Zielona  Pracownia’2019”. Jest on skierowany do organów prowadzących placówki oświatowe z terenu województwa śląskiego. Celem tego konkursu  jest dofinansowanie najlepszych wniosków dotyczących utworzenia ekopracowni. Można w nim otrzymać dotację do 30 tys. zł. W poprzednich edycjach konkursu wiele razy wygrywały wnioski z naszego terenu, mamy nadzieję, że tak będzie i tym razem. Trzymamy kciuki!

(RG)

Na zdjęciach: Od 2017 r. uczniowie mogą korzystać z Zielonej Pracowni w Szkole Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Chechle, a w ub. r. otwarta została ona w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Przyszowicach.
Foto: R. Gozdek