EKO – Wiadomości Powiatu Gliwickiego

Powiat Przyjazny Środowisku

Powiat Przyjazny Środowisku

Podczas majowej sesji Rady Powiatu Gliwickiego przyjęta została uchwała w sprawie udzielenia w 2020 r. pomocy finansowej gminom naszego powiatu na realizację zadań z zakresu ochrony środowiska w ramach konkursu „Powiat Przyjazny Środowisku”. 
 
Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszonych zostało 21 wniosków z 7 gmin: 5 z gminy Rudziniec, 4 z gmin Toszek i  Wielowieś, 3 z gminy Pilchowice, po 2 z gmin Sośnicowice i Pyskowice i 1 z gminy Gierałtowice.
 
I miejsce i dotację w wysokości 2 750 zł zdobyły Pyskowice na projekt „Sadzimy drzewa, oszczędzamy wodę bo kochamy przyrodę”. II miejsce i dofinansowanie w wysokości 2 500 zł przyznano Sośnicowicom na realizację projektu „Kontynuacja rewitalizacji okolicy źródła wody (studni) zlokalizowanej przy ul. Powstańców w Sośnicowicach”. III miejsce i wsparcie finansowe w kwocie 2 250 przyznano Kuźni Nieborowskiej w gm. Pilchowice na realizację projektu „Chronimy kasztanowce w Kuźni Nieborowskiej”. 
 
Nagrody o takiej samej wartości – po 1 220 zł – otrzymały pozostałe miejscowości, które wzięły udział w konkursie: Gierałtowice, Stanica i Żernica (gm. Pilchowice), Pyskowice („Aleja życia”), w gminie Rudziniec: Bycina, Kleszczów, Niekarmia, Poniszowice i Rudziniec, Smolnica w gm. Sośnicowice, w gminie Toszek: Kotliszowice, Kotulin, Sarnów, Toszek – Osiedle Oracze oraz w gminie Wielowieś: Radonia, Raduń-Borowiany, Sieroty i Wielowieś.
 
Efekty tych ciekawych i różnorodnych przedsięwzięć ekologicznych będzie można podziwiać jeszcze w tym roku. Zgodnie z regulaminem konkursu projekty muszą zostać zrealizowane do końca października.  
(SN)
 
FOTO: Trzecie miejsce zajęła Kuźnia Nieborowska. Na zdjęciu aleja kasztanowców, która jest prawdziwą ozdobą tej miejscowości. Foto: ARC Gm. Pilchowice