EKO – Wiadomości Powiatu Gliwickiego

Można zgłaszać kandydatów

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach ogłosił kolejną edycję konkursu „Zielone Czeki”, w którym corocznie przyznawane są nagrody z okazji Dnia Ziemi. Kandydatury można zgłaszać do 31 marca.

Fundusz w ten sposób docenia działalność na rzecz ochrony środowiska i gospodarki wodnej. W tej edycji konkursu mogą brać udział już nie tylko osoby fizyczne, ale również gminy, jednostki samorządu terytorialnego, przedsiębiorstwa oraz organizacje pozarządowe.

Nagrody przyznawane są w tym roku w pięciu kategoriach: ekologiczna osobowość roku; ekogmina roku; walka ze smogiem i niską emisją – najaktywniejsza gmina roku; inwestycja proekologiczna; programy i akcje na rzecz ochrony przyrody i edukacji ekologicznej.

Nagrodami są „Zielone czeki” o wartości – w zależności od kategorii – od 10 do 25 tys. zł oraz statuetki i dyplomy honorowe. Laureatów poznamy 22 kwietnia podczas uroczystej Gali „Zielonych czeków”.

Bliższe informacje na stronie www.wfosigw.katowice.pl, gdzie również znaleźć można regulamin konkursu wraz z kartami zgłoszenia.
(RG)