EKO – Wiadomości Powiatu Gliwickiego

Konkurs „Zielona Pracownia’2020” rozstrzygnięty!

Konkurs „Zielona Pracownia’2020” rozstrzygnięty!

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach rozstrzygnął konkurs „Zielona pracownia'2020”. Na liście tegorocznych laureatów jest placówka z naszego terenu – Szkoła Podstawowa w Kleszczowie (gm. Rudziniec). 
 
Celem konkursu jest utworzenie szkolnej pracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, geologicznych i chemiczno-fizycznych. Na konkurs wpłynęły 104 wnioski z placówek oświatowych z całego województwa śląskiego. Z nadesłanych zgłoszeń wyłoniono 58 laureatów. 
 
– Pomysł, wykorzystanie przestrzeni, funkcjonalność, estetyka, kreatywność, innowacyjność rozwiązań, różnorodność pomocy dydaktycznych, wyposażenia i sprzętu – to główne elementy, które ocenialiśmy przy wyborze Zielonych Pracowni – wyjaśnia Tomasz Bednarek, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.
 
W gronie nagrodzonych znalazła się placówka z gminy Rudziniec – Szkoła Podstawowa w Kleszczowie. Na zadanie pn. „Zielona pracownia w SP w Kleszczowie - Tellus - zielony labirynt” otrzymała 30 000 zł dofinansowania. Gratulujemy!
 
– Wcześniej szkoła otrzymała dofinansowanie w wysokości 7,5 tys. zł w ramach konkursu „Zielona Pracownia_Projekt’2020” – informuje dyrektor SP w Kleszczowie, Małgorzata Grecka. – Pracownia zostanie utworzona na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, geologicznych, fizyczno-chemicznych.  
 
Gratulujemy! 
 
(SN)
 
Na zdjęciu: Z Zielonej Pracowni korzystają już m.in. uczniowie w Zespole Szkół im. M. Konopnickiej w Pyskowicach. Została ona otwarta w ubiegłym roku i nosi nazwę Zielona Planeta. 
FOTO: R. Gozdek