EKO – Wiadomości Powiatu Gliwickiego

EkoSłupek w Chechle

– Od dawna działamy na rzecz ekologii dla naszego lokalnego środowiska – mówi Regina Wieczorek, dyrektor Szkoły Podstawowej w Chechle. – Naszym przyjacielem wspomagającym nas w tej edukacji, jest Józef Kruczek, radny Rady Powiatu Gliwickiego. Tak jest i tym razem…

Na terenie szkoły zostało zamontowane niezwykłe urządzenie edukacyjne: EkoSłupek AirSensor polskiej firmy e-Gminy z Bielska-Białej. Jest to pierwsze urządzenie tego typu na terenie powiatu gliwickiego, sygnalizujące jakość powietrza za pomocą koloru światła. Kolor zielony sygnalizuje bardzo dobrą jakość powietrza, zaś czerwony – złą.

Dodatkowo każdy zainteresowany może, dzięki WiFi lub Bluetooth, łączyć się z platformą AirSensor i sprawdzać stężenie zanieczyszczeń w powietrzu pyłów zawieszonych PM 1, PM 2,5, PM 10 oraz wilgotność i  temperaturę powietrza, a także ciśnienie atmosferyczne.

– W ten sposób, dzięki odpowiednim kolorom (oby jak najczęściej był zielony!) edukujemy nasze dzieci, jak i lokalną społeczność – cieszy się dyrektor Regina Wieczorek.
(RG)

Na zdjęciu: EkoSłupek, który stanął przed Szkołą Podstawową im. B. Chrobrego w Chechle.
Foto: SP w Chechle