EKO – Wiadomości Powiatu Gliwickiego

Dzieci nie chcą smogu wokół siebie

Dzieci nie chcą smogu wokół siebie

Wiele ciekawych prac nadeszło na Konkurs Plastyczny „Tak dla Czystego Powietrza”, ogłoszony przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Wszystkie prace świadczą o tym, że najmłodsi chcą żyć w zdrowym środowisku. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych i podopiecznych świetlic środowiskowych z województwa śląskiego. Podsumowano go na spotkaniu, zorganizowanym w Auli Gość Media w Katowicach. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody – czytniki e-booków za I miejsca, drony za II miejsca, hulajnogi za III miejsca, zaś wyróżnieni uczestnicy konkursu odebrali piłki do siatkówki.

Na gali rozdania nagród laureaci pojawili się wraz z rodzicami, rodzeństwem, nauczycielami i opiekunami. Na tę okazję została przygotowana wystawa, na której wszyscy mogli podziwiać nagrodzone prace, w poszczególnych kategoriach wiekowych. Wszystkich przywitał Adam Lewandowski, zastępca prezesa Zarządu WFOŚiGW w Katowicach. Podziękował dzieciom i młodzieży za inicjatywę, twórcze pomysły i chęć uczestnictwa w konkursie. Podkreślił ogromną wagę, jaką Fundusz przywiązuje do ochrony środowiska, powietrza, gleby i wody oraz pogratulował laureatom konkursu zdobytych nagród.

Konkurs podsumowała dyrektor Biura Funduszu, Aleksandra Kuszka, która przewodniczyła Jury Konkursu. Przybliżyła kryteria oceny prac i pogratulowała ciekawych tematycznie oraz technicznie prac, a także zachęcała do uczestnictwa w kolejnych konkursach, jakie będą organizowane przez WFOŚiGW w Katowicach.

Uroczystą chwilą było wręczenie nagród, które sprawiły laureatom ogromną radość. Spotkanie zakończył słodki poczęstunek.
(RG)

Na zdjęciach:
1.    Laureaci wraz ze swymi opiekunami i organizatorami konkursu na tle swych prac.
2.    Miła chwila wręczenia nagród.
Foto(2): WFOŚiGW w Katowicach