EKO – Wiadomości Powiatu Gliwickiego

Czyściej w Knurowie

24 i 25 września uczniowie dwóch knurowskich szkół podstawowych – z klasy VI w ZSP nr 1 i klasy IVa w MSP nr 1 – wzięli udział w akcji Sprzątanie Świata.

W Knurowie już od 5 lat jej koordynatorem jest miejski radny Andrzej Porada, który również w tym roku zaprosił do współpracy młodzież, nauczycieli, wędkarzy z koła PZW nr 28 oraz przedstawiciela Urzędu Miasta. Krzysztof Trela z UM w Knurowie zapoznał młodzież z zasadami segregacji odpadów i mówił, jak można przeciwdziałać powstawaniu niepotrzebnych śmieci.

Młodzież z ZSP w Knurowie-Krywałdzie sprzątała las i teren wokół zbiornika wodnego Zacisze, a ich koledzy i koleżanki z MSP nr 1 wyczyścili obszar wokół stawu Moczury. Zebrano ok. 25 worków śmieci, które odebrała firma Komart.

– Dziękuję za pozytywny odzew na moją prośbę i zaangażowanie w przeciwdziałanie zaśmiecaniu naszego miasta uczniom, wychowawcom, wędkarzom, pracownikom UM i firmie Komart – mówi Andrzej Porada.
(RG)
Na zdjęciu widać, że uczniowie sprzątali z… uśmiechem na twarzy!