Złote i Diamentowe Gody w Wielowsi

21 czerwca w Wielowsi odbyła się uroczystość wręczenia medali przyznanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie" parom, które w 2016 i 2018 roku obchodziły jubileusz 50-lecia małżeństwa. Gratulacje otrzymali także małżonkowie z 60-letnim stażem, obchodzący Diamentowe Gody.

„Złote Gody”, czyli pół wieku trwania w małżeństwie jest z pewnością powodem do radości i dumy, bo taki staż osiągają nieliczni. Wspólnie przeżytych 50 lat stanowi świadectwo wzajemnej dojrzałej miłości, a także doskonały przykład dla obecnych i przyszłych pokoleń, w jaki sposób budować więzy rodzinne i  pielęgnować miłość.

Aktu dekoracji jubilatów podczas uroczystości zorganizowanej w restauracji „Oaza”  dokonali wójt Gminy Wielowieś Ginter Skowronek oraz przewodnicząca Rady Gminy Wielowieś Klaudia Pallach. Całości dopełniły życzenia, upominki oraz kwiaty.

Odznaczenia „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” otrzymali: Teresa i Józef Błaszczykowie, Magdalena i Józef Golorowie, Janina i Marian Kęsikowie, Gertraut i Wilibald Klubawie, Krystyna i Leonard Kokoszkowie, Stefania i Maciej Kubiakowie, Dorota i Gerard Macioszkowie, Krystyna i Eugeniusz Panasiukowie oraz Maria i Alfred Stillerowie.

Ponad  dekadę więcej stażu małżeńskiego mają z kolei państwo Krystyna i Ernest Morawcowie, którzy w ubiegłym roku świętowali 60-lecie pożycia małżeńskiego. „Diamentowe Gody” to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla jubilatów, ale również dla ich rodzin oraz przyjaciół, to 60 lat nieprzerwanego, harmonijnego pożycia małżeńskiego. Prawdziwe zgodne i dobre małżeństwo to takie, które przetrwa wszystkie życiowe zawieruchy, by po latach zyskać wzajemne zrozumienie, tolerancję i szacunek.

- Niestety z przyczyn losowych nie wszystkie pary małżeńskie mogły być obecne na tej uroczystości – informuje Gabriela Jastrzembska, kierownik Urząd Stanu Cywilnego w Wielowsi. – Dostojnym jubilatom z okazji tych szczególnych jubileuszy pożycia małżeńskiego jeszcze raz składamy najserdeczniejsze gratulacje oraz najlepsze życzenia spokoju, pomyślności i zdrowia na dalsze lata wspólnego życia.

Foto: Marek Jarczak