Aktualności

Zawody w Bargłówce

Zawody w Bargłówce

1 września na terenie Ośrodka Jeździeckiego „Rancho u Marka” w Bargłówce Stowarzyszenie Sportowe „Rancho u Marka” przy współudziale Gminy Sośnicowice zorganizowało i przeprowadziło FINAŁ PUCHARU ŚLĄSKA WESTERN I RODEO. Zawody te były objęte patronatem Polskiej Ligi Western i Rodeo.      
                                 
Finał poprzedzony był zawodami pucharowymi Western i Rodeo, które odbyły się 21 lipca w stajni Horse Land Ranch w Bojszowie oraz 25 sierpnia na terenie Rancho Leśna w Zabrzu. Wszystkie edycje zawodów o Puchar Śląska cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem jeźdźców z obszaru Górnego i Dolnego Śląska.

Zawody finałowe w Bargłówce przeprowadzono w sześciu konkurencjach: Trail, Western Pleasure, Horsemanship, Polish Cowboy Race, Pole Bending oraz Barrel Racing. W każdej z tych konkurencji rywalizacja sportowa przebiegała w czterech kategoriach: youth 13 & under /dzieci do 13 lat/, youth /juniorzy 14-18 lat /, Amator, Open.     

Wyniki uzyskane przez zawodników w zawodach finałowych w Bargłówce były sumowane z ich osiągnięciami i wynikami z poprzednich zawodów pucharowych, które odbyły się w Bojszowie i Zabrzu. Zdobywcy największej ilości punktów we wszystkich edycjach zawodów pucharowych zostali nagrodzeni okazałymi pucharami, zdobywając jednocześnie tytuł MISTRZA ŚLĄSKA WESTERN I RODEO w poszczególnych konkurencjach i kategoriach.          
       
Stowarzyszenie Sportowe Rancho u Marka reprezentowali: Marek Kurowicz na Batmanie, Zuzanna Czerwińska na Dantes Red Mount, Lillianna Wojtke na Norze, Magdalena Kirchniawy na Eskorcie, która nie mogła wystartować w zawodach finałowych z powodu kontuzji konia. 

W trakcie Finału Pucharu Śląska Western i Rodeo przeprowadzono 20 konkursów jeździeckich, w których w sumie wzięło udział 31 par jeździeckich.             
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   Finał Pucharu Śląska Western i Rodeo organizowany przez Stowarzyszenie przy współudziale Gminy Sośnicowice był możliwy do przeprowadzenia dzięki  zrozumieniu i wsparciu finansowym, organizacyjnym oraz rzeczowym przez szereg instytucji, firm prywatnych, osób fizycznych oraz aktywnemu zaangażowaniu licznej grupy osób w ramach wolontariatu.      
                                        
Organizatorzy dziękują wszystkim tym, dzięki którym było możliwe przeprowadzenie finału.