Zapraszamy na powiatowy rajd rowerowy!

W sobotę 10 czerwca odbędzie się Rajd Rowerowy Powiatu Gliwickiego z metą na Ziemi Sośnicowickiej. Serdecznie zapraszamy miłośników dwóch kółek, by wybrali się z nami na trasy rowerowe wiodące po tej pięknej okolicy. Przyjmowane są już zapisy.

Długość trasy rajdu wyniesie ok. 20 km. Rozpocznie się w Sośnicowicach przy Ośrodku Sportu i Rekreacji (ul. Raciborska 39) – zbiórka o godz. 10.15, wyjazd na trasę o godz. 10.30. Pierwszy przystanek rowerzyści będą mieli przy ul. Powstańców w Sośnicowicach, gdzie zwiedzą „minimuzeum” zabytkowych ciągników. Następnie udadzą się do Bargłówki – tu będą mieli okazję zobaczyć „minimuzeum” Szpargały Omy Gertrud. Potem czeka ich powrót do Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sośnicowicach. Na mecie organizatorzy przygotują dla nich poczęstunek.

Zapisy na rajd przyjmowane są drogą elektroniczną do 7 czerwca. Należy wysyłać je na adres e-mail: lkolodziej@sosnicowice.pl. W zgłoszeniu trzeba podać imię, nazwisko i miejscowość zamieszkania. 80 osób, które jako pierwsze prześlą zgłoszenia, otrzyma pamiątkowe dyplomy.

Organizatorami rajdu są Gmina Sośnicowice i Powiat Gliwicki. Regulamin rajdu w załączniku.