Zagrali i zaśpiewali dla potrzebujących

„Wrażliwość na innych jest początkiem świętości” – te słowa Matki Teresy z Kalkuty przyświecały wszystkim, którzy zgromadzili się 5 stycznia w gierałtowickiej świątyni na V Koncercie Charytatywnym „Uskrzydleni i Przyjaciele – gramy dla...”.

Celem koncertu było pozyskanie funduszy na rehabilitację Adasia i Rysia oraz wsparcie zbiórki „dla Franka”, u którego zdiagnozowano SMA 1. Kościół pw. Matki Bożej Szkaplerznej po brzegi wypełnił się słuchaczami.

Wśród artystów, którzy wykonywali kolędy i pastorałki w różnych aranżacjach,  można było usłyszeć Adama Sobierajskiego, Agatę Żyłę oraz Jacka Żyłę, Męski Zespół Wokalny Calvi Cantores, zespół instrumentalny Piec Duo, Annę Pieszkę z zespołem, Claudię i Kasię Chwołka oraz gospodarzy – czyli działający przy gierałtowickiej parafii Zespół Dziecięco-Młodzieżowy „Uskrzydleni” pod przewodnictwem Patryka Grzegorzycy i Piotra Marcola. Serca słuchaczy skradła najmłodsza gwiazda tego wieczoru – Amelia Sobierajska, córka znanego knurowskiego tenora Adama Sobierajskiego.

Wszyscy zgromadzeni – wśród których byli m.in. starosta gliwicki Waldemar Dombek i wicestarosta Adam Wojtowicz – zachwycali się występami artystów oraz kolorowym oświetleniem kościoła. Organizatorzy koncertu podziękowali za hojność zgromadzonym, dzieląc się z nimi świątecznymi piernikami. – Pragniemy podziękować wszystkim ofiarodawcom, sponsorom i patronom naszego przedsięwzięcia – mówią.

Koncert objęty był patronatem honorowym Powiatu Gliwickiego oraz Gminy Gierałtowice.

Foto: Piotr Suchan