Z wizytą w powiatowych jednostkach

9 maja z roboczą wizytą w dwóch jednostkach prowadzonych przez Powiat Gliwicki w Pyskowicach gościli radni Rady Gminy Wielowieś. Celem spotkania było przedstawienie inwestycji, wykonanych remontów i modernizacji oraz planów rozwoju Zespołu Szkół Specjalnych w Pyskowicach oraz Szpitala Powiatowego w Pyskowicach Spółka z o.o.

- Mieszkańcy gminy Wielowieś leczą się w pyskowickim szpitalu. Gmina dofinansowuje także jego działalność. Podobnie niektóre dzieci i młodzież z terenu naszej gminy uczą się z Zespole Szkół Specjalnych w Pyskowicach. Dlatego sprawy dotyczące tych jednostek są dla nas bardzo ważne. Dziś mogliśmy się przekonać, jak szkoła i szpital funkcjonują. Zobaczyliśmy niejako „od kuchni” wnętrza obu tych jednostek – kolorową, przyjazną szkołę, w której właśnie zakończona została modernizacja pracowni szkoleniowych, m.in. bogato i nowocześnie wyposażonej kuchni czy klasy „hotelowej”. Również inwestycje i remonty w szpitalu robią ogromne wrażenie. To była bardzo potrzebna i ważna dla nas wizyta – zgodnie mówili radni Rady Gminy Wielowieś.

Z wizytą do Pyskowic tego dnia przyjechali Róża Rekus – przewodnicząca Rady Gminy Wielowieś, jej zastępczyni Teresa Kuneszko oraz radni: Józef Wałach, Sebastian Jendrysik, Stefan Skopek, Łukasz Nowak i Andrzej Kalka. Radnym towarzyszyli starosta gliwicki Waldemar Dombek oraz Adam Wojtowicz, radny Rady Powiatu Gliwickiego. Po Zespole Szkół Specjalnych radnych oprowadzali Bogusław Hadzik, dyrektor i jego zastępca, Jacek Szczepański, zaś działalność szpitala zaprezentował Dariusz Kuliński, dyrektor ds. technicznych. Radni spotkali się również z prezesem zarządu, Leszkiem Kubiakiem oraz Radą Nadzorczą Szpitala w Pyskowicach – Mariuszem Packiem, Januszem Szymanowskim oraz Wacławem Marszewskim. Prezes Kubiak przedstawił zasady finansowania świadczeń i usług medycznych zarządzanej przez siebie jednostki oraz plany rozwojowe szpitala. Już niebawem jego pacjenci, jak również mieszkańcy północnej części powiatu będą mogli korzystać ze szpitalnego tomografu komputerowego. Obie jednostki – szkoła i szpital są bardzo przyjazne, a ich pracownicy i personel medyczny dbają, najlepiej jak potrafią, o edukację i zdrowie mieszkańców powiatu gliwickiego.