XI Metropolitalne Święto Rodziny

Od 19 maja do 3 czerwca trwać będzie tegoroczne Metropolitalne Święto Rodziny. Organizuje je Miasto Zabrze przy współpracy Śląsko-Zagłębiowskiej Metropolii oraz licznych samorządów, w tym Powiatu Gliwickiego.

Przypomnijmy, że pomysł Metropolitalnego Święta Rodziny (MŚR) zrodził się podczas pielgrzymki samorządowców i parlamentarzystów z ówczesnym metropolitą górnośląskim do Rzymu w 2007 r. To właśnie wtedy, przy grobie św. Jana Pawła II, powstała idea Metropolitalnego Święta Rodziny, które rozwija się i trwa do dziś. W jego organizację włączają się władze samorządowe śląskich miast, poszczególne parafie, stowarzyszenia, organizacje społeczne, osoby prywatne, całe rodziny, a także po raz pierwszy Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia poprzez różnego rodzaju inicjatywy, jak: przedstawienia teatralne, koncerty muzyczne, panele dyskusyjne, sympozja, wystawy, wykłady, kiermasze, konkursy, imprezy sportowe, festyny, pikniki i przeróżne okolicznościowe wydarzenia.  Hasłem XI MŚR jest „Rodzina – radość miłości”. Warto korzystać z towarzyszących mu inicjatyw prorodzinnych.

Tegoroczne świętowanie rozpoczyna się  w sobotę 19 maja o godz. 17.00 w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu koncertem pt. „Moja historia” w wykonaniu Piotra Rubika z zespołem, w którym wśród solistów usłyszeć będzie można m.in. pochodzącego z Knurowa znanego wokalistę Michała Gasza, absolwenta naszego Zespołu Szkół im. I. J. Paderewskiego.

Powiat Gliwicki włącza się w program MŚR dwoma imprezami:
- w niedzielę 27 maja zapraszamy całe rodziny na Przegląd Orkiestr Dętych Powiatu Gliwickiego o godz. 15.00 do Wilczy w gm. Pilchowice,
- w sobotę 2 czerwca o godz. 10.00 rozpocznie się VIII Bieg Uliczny im. ks. Konstantego Damrota w Pilchowicach, który organizujemy wspólnie z Gminą Pilchowice. Do udziału w biegu można się jeszcze zapisywać, szczegóły podajemy na naszej stronie internetowej.

Szczegóły dotyczące tegorocznego MŚR znajdują na stronie: www.swieto-rodziny.pl oraz na plakacie poniżej.