Wyróżnienie dla Zespołu Szkół Specjalnych w Pyskowicach

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji – Narodowa Agencja Programu Erasmus+ przyznała wyróżnienie Zespołowi Szkół Specjalnych w Pyskowicach, dla którego organem prowadzącym jest Powiat Gliwicki.

- Wyróżnienie otrzymaliśmy za wysoką jakość realizacji projektu Erasmus+ „Wykorzystanie terapii w kształceniu uczniów z niepełnosprawnością Polska-Czechy 2017-2019” – informuje dyrektor ZSS w Pyskowicach, Bogusław Hadzik.

Efektem otrzymanego wyróżnienia jest zaproszenie reprezentantów szkoły na konferencję w Warszawie, gdzie zaprezentują oni zrealizowany projekt przed przedstawicielami placówek oświatowych z całej Polski. Konferencja pt. „Podziel się sukcesem” odbywać się będzie w dniach 5-6 lutego. Wezmą w niej udział dyrektor ZSS w Pyskowicach, Bogusław Hadzik oraz koordynator projektu, Jacek Szczepański.

Projekt „Wykorzystanie terapii w kształceniu uczniów z niepełnosprawnością Polska-Czechy 2017-2019” realizowany był w ramach sektora Edukacja szkolna - akcja KA219 Programu Erasmus+. Trwał od 1 września 2017 r. do 31 sierpnia 2019 r. Jego wartość wyniosła 19 910 euro i w całości została pokryta przez otrzymane dofinansowanie.

Liderem projektu była  Zàkladnì škola a Prakticka škola, Opava w Czechach, z którą placówka w Pyskowicach od lat współpracuje. Partnerem projektu był Powiat Gliwicki, a jego realizatorem Zespół Szkół Specjalnych w Pyskowicach.

Celem projektu była kontynuacja stałej współpracy z czeskim partnerem w zakresie kształcenia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. W ramach projektu 12 nauczycieli i 20 uczniów uczestniczyło w wyjazdach do czeskiego partnera projektu. Projekt koncentrował się na praktycznym zastosowaniu indywidualnych terapii do nauczania uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Uczniowie byli bezpośrednimi uczestnikami terapii.