Wyremontowana droga do Magdalenki

Nową nawierzchnię ma droga powiatowa nr 2935S, prowadząca m.in. z Tworoga Małego do ukrytej w lesie kaplicy św. Marii Magdaleny.

– Powiatowi udało się pozyskać na ten cel wsparcie finansowe Lasów Państwowych Nadleśnictwa Rudziniec oraz Gminy Sośnicowice, za co jesteśmy niezmiernie wdzięczni – mówi starosta gliwicki Waldemar Dombek.

9 stycznia starosta wizytował wyremontowaną drogę wraz z wicestarostą gliwickim Adamem Wojtowiczem, nadleśniczym Nadleśnictwa Rudziniec Wiesławem Kucharskim i zastępcą burmistrza Sośnicowic Bernardem Wilczkiem. Wspólnie zaszli także do kapliczki – uchodzi ona za cudownie ocalałą, bowiem w czasie wielkiego pożaru lasów w 1992 r. dwa razy pochodził po nią ogień i dwa razy się cofał, choć wszystko wkoło płonęło. Od tej pory co roku w pierwszą niedzielę września odprawiane są tu msze św. w intencji strażaków i leśników.

Koszt remontu ok. dwukilometrowego odcinka drogi kosztował ponad 168 tys. zł, z czego po 63 tys. zł pochodziło z budżetu Powiatu Gliwickiego oraz Lasów Państwowych, a 42 tys. zł – Gminy Sośnicowice.