Aktualności

Wśród najlepszych samorządowców województwa śląskiego

Wśród najlepszych samorządowców województwa śląskiego

4 października w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbyła się wielka gala samorządowa. Podsumowano na niej plebiscyt „Samorządowiec Województwa Śląskiego – Oceniamy Władze”, przeprowadzony przez redakcję „Dziennika Zachodniego”.

Nagrodzeni na niej zostali najlepsi starości, prezydenci, burmistrzowie, wójtowie oraz radni wszystkich szczebli samorządu terytorialnego w naszym województwie. W tym gronie znalazła się Ewa Jurczyga, która zajęła I miejsce w kategorii Radny Roku w powiecie gliwickim.

Gdy „Dziennik Zachodni” zadał jej pytanie, czy jest dumna z tego tytułu, odpowiedziała: -  Pracuję dla innych, nie dla siebie, więc o własnej dumie trudno mi mówić. Gdy w 2002 roku zostałam radną Powiatu Gliwickiego, była to naturalna kontynuacja tego, co robię od lat. Od 2014 roku jestem równocześnie wicestarostą gliwickim. Zawsze bliskie mi były sprawy ludzi, którzy wymagają wsparcia – dzieci, młodzieży, rodzin zastępczych, ofiar przemocy, seniorów, chorych, osób z niepełnosprawnościami. Cieszę się, gdy jako samorządowiec mogę im wszystkim pomóc. Jestem zaszczycona, że docenili moją pracę, zgłaszając mnie do plebiscytu i głosując na moją kandydaturę.

Ewa Jurczyga odbiera pamiątkowy dyplom i medal z rąk Danuty Kamińskiej – wiceprzewodniczącej Zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii oraz Zenona Nowaka – prezesa Prasy Śląskiej.

Wśród laureatów byli również radni z miast i gmin powiatu gliwickiego. – Serdecznie gratuluję Wam wszystkim i życzę dalszej udanej działalności samorządowej! – mówi Ewa Jurczyga.