Wokalne talenty z gimnazjum

Piękne głosy i wspaniale wykonane utwory muzyczne można było usłyszeć podczas koncertu podsumowującego XIV Wojewódzki Konkurs Piosenki Młodzieżowej „Droga do gwiazd przez gimnazjum 2017”, który zorganizowany został 6 kwietnia w Domu Kultury w Knurowie-Szczygłowicach.

Podczas koncertu zaprezentowali się zwycięzcy konkursu, którym talentu wokalnego i bardzo dobrze przygotowanego repertuaru gratulowali m.in. wicestarosta gliwicki Ewa Jurczyga, zastępca prezydenta Knurowa – Piotr Surówka i przewodniczący Rady Miasta Knurów – Tomasz Rzepa. Konkursowe Grand Prix zdobyła Aleksandra Mirek z Zespołu Szkół w Łaziskach Górnych, zaś laureatami pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach zostali: Klaudyna Siwek z Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej przy Zespole Szkół nr 3 w Czerwionce-Leszczynach, zespół wokalny Red Lips z Gimnazjum nr 3 w Orzeszu-Gardawicach, Zespół wokalno-instrumentalny z Zespołu Szkół im. Piastów Śląskich w Łaziskach Górnych oraz chór Gaudeo z Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej przy Gimnazjum w Świerklanach.

- Wy już jesteście blisko gwiazd – mówiła Ewa Jurczyga, zwracając się zwycięzców konkursu. – Bardzo dziękuję, że i nam, publiczności, dzięki waszemu śpiewowi bliżej było do nieba podczas tego koncertu …
Życzę wielu dalszych sukcesów na scenie!

Organizatorami corocznego konkursu są Miejskie Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Knurowie, Centrum Kultury w Knurowie i Miejskie Gimnazjum nr 4 w Knurowie.