Aktualności

Wielowiejski Złoty Kłos dla Anieli Mierzwy

Wielowiejski Złoty Kłos dla Anieli Mierzwy

11 sierpnia podczas XXII Dni Gminy Wielowieś odbyła się uroczystość wręczenia gminnej nagrody „Wielowiejski Złoty Kłos”. Uhonorowana nią została pani Aniela Mierzwa z Sierot.

„Wielowiejski Złoty Kłos” to nagroda za zasługi i osiągnięcia dla rozwoju i promocji Gminy Wielowieś. Jest najważniejszym wyróżnieniem Gminy Wielowieś.

Statuetkę, dyplom i kwiaty pani Anieli Mierzwie wręczyli przewodnicząca Rady Gminy Wielowieś Klaudia Pallach oraz zastępca wójta Gminy Wielowieś Zygfryd Stróżyk. Gratulacje laureatce złożyli obecni na uroczystości posłowie na Sejm RP: Krystyna Szumilas, Jarosław Gonciarz i Piotr Pyzik oraz wicestarosta gliwicki Adam Wojtowicz.

O pani Anieli pisaliśmy w ubiegłym roku w lipcowo-sierpniowym wydaniu „Wiadomości Powiatu Gliwickiego”, miesięcznika wydawanego przez Starostwo Powiatowe w Gliwicach. Laureatka to osoba niezwykle energiczna, z wieloma pasjami (pisze wiersze, szydełkuje, haftuje), której bliskie są sprawy lokalne i działalność społeczna, przez lata była radną parafialną, gminną, powiatową. Zapraszamy do zapoznania się z twórczością pani Anieli, którą prezentowaliśmy na naszych łamach: http://www.starostwo.gliwice.pl/wiadomosci-powiatu-gliwickiego.html (Numer 136/137 lipiec-sierpień 2018).