Wielowiejski Złoty Kłos dla Anieli Mierzwy

11 sierpnia podczas XXII Dni Gminy Wielowieś odbyła się uroczystość wręczenia gminnej nagrody „Wielowiejski Złoty Kłos”. Uhonorowana nią została pani Aniela Mierzwa z Sierot.

„Wielowiejski Złoty Kłos” to nagroda za zasługi i osiągnięcia dla rozwoju i promocji Gminy Wielowieś. Jest najważniejszym wyróżnieniem Gminy Wielowieś.

Statuetkę, dyplom i kwiaty pani Anieli Mierzwie wręczyli przewodnicząca Rady Gminy Wielowieś Klaudia Pallach oraz zastępca wójta Gminy Wielowieś Zygfryd Stróżyk. Gratulacje laureatce złożyli obecni na uroczystości posłowie na Sejm RP: Krystyna Szumilas, Jarosław Gonciarz i Piotr Pyzik oraz wicestarosta gliwicki Adam Wojtowicz.

O pani Anieli pisaliśmy w ubiegłym roku w lipcowo-sierpniowym wydaniu „Wiadomości Powiatu Gliwickiego”, miesięcznika wydawanego przez Starostwo Powiatowe w Gliwicach. Laureatka to osoba niezwykle energiczna, z wieloma pasjami (pisze wiersze, szydełkuje, haftuje), której bliskie są sprawy lokalne i działalność społeczna, przez lata była radną parafialną, gminną, powiatową. Zapraszamy do zapoznania się z twórczością pani Anieli, którą prezentowaliśmy na naszych łamach: http://www.starostwo.gliwice.pl/wiadomosci-powiatu-gliwickiego.html (Numer 136/137 lipiec-sierpień 2018).