Aktualności

Wielkanocne warsztaty

Wielkanocne warsztaty

3 kwietnia w holu Domy Pomocy Społecznej „Ostoja” w Sośnicowicach odbyły się warsztaty zwiastujące nadchodzące Święta Wielkiej Nocy.

Imprezę zorganizowali DPS „Ostoja”, Stowarzyszenie na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym „Nadzieja” w Sośnicowicach i zespół „Time”. W integracyjnych warsztatach wzięli udział mieszkańcy domów pomocy społecznej „Ostoja”, „Zameczek” z Kuźni Nieborowskiej, Pilchowic, Orzesza i Świętochłowic oraz dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych z Pyskowic. Wszyscy spotkali się, aby wspólnie przy dźwiękach muzyki zespołu „Time”, tworzyć wielkanocne ozdoby.

- Spotkanie rozpoczęło się od słodkiego poczęstunku i kawy, po czym wszyscy energicznie zabrali się do pracy. Na stoły wyłożono kolorowe bibuły, cekiny, motyle i zajączki, z których w ciągu dwóch godzin powstały kolorowe pisanki, wielkanocne palmy i wianki. Po wytrwałej pracy wszyscy zjedli bigos przyrządzony przez panie kucharki z DPS-u „Ostoja”. W trakcie warsztatów panowała radosna, przedświąteczna atmosfera. W szczególny sposób zadbał o nią Marek Kaczmarczyk i inni członkowie zespołu „Time”. Śpiewane przez nich piosenki bardzo się wszystkim podobały, czego dowodem były gromkie brawa i okrzyki – informuje Bogusława Bogucka-Szydło z „Ostoi”.

Wielkanocne warsztaty mogły się odbyć dzięki sponsorom – zespołowi  „Time” oraz Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym „Nadzieja” w Sośnicowicach. Uczestnicy warsztatów serdecznie dziękują za zorganizowanie imprezy i liczą na to, że będzie ona w przyszłości kontynuowana.  Słowa uznania należą się także pracownikom DPS-u „Ostoja” w Sośnicowicach, który z wielkim zaangażowaniem podjęli się pełnienia funkcji gospodarzy imprezy.