Aktualności

Wideokonferencja z Powiatem Calw

Wideokonferencja z Powiatem Calw

12 maja starosta gliwicki Waldemar Dombek po raz drugi rozmawiał zdalnie z Helmutem Rieggerem, starostą naszego partnerskiego Powiatu Calw w Niemczech. W czasie epidemii koronawirusa wstrzymane zostały wszystkie osobiste kontakty między naszymi powiatami. Pozostały łączenia internetowe.

- Przez cały czas staramy się współpracować, dzielić doświadczeniami i wspierać w tym trudnym czasie. Na początku naszej współpracy określiliśmy bowiem zasady, że w trudnych chwilach będziemy sobie pomagać – mówi Waldemar Dombek.

Starosta gliwicki podczas wideokonferencji nakreślił niemieckim partnerom sytuację związaną z epidemią na terenie naszego powiatu. Helmut Riegger również opowiedział o swojej wytężonej pracy w walce z koronawirusem. Na terenie Powiatu Calw jest bowiem bardzo wielu zarażonych w domach pomocy społecznej oraz w jednym bardzo dużym zakładzie przetwórstwa mięsnego. Na terenie Powiatu Calw z powodu choroby COVID19 zmarło już ponad 30 osób. Dlatego urzędnicy ze Starostwa Powiatowego w  Calw opracowali akcję informacyjną dla mieszkańców, aby ci nadal w miarę możliwości pozostawali w domach, przestrzegali zasad bezpieczeństwa i higieny. Z kolorowych plakatów uśmiechają się urzędnicy, pokazani w codziennych, bardzo różnych sytuacjach, wskazujących, jak bezpiecznie żyć w trudnych czasach epidemii. Nadal na terenie Powiatu Cal jeżdżą tzw. „wymazobusy”, w których można zrobić wymaz w kierunku koronawirusa. Podobnie zresztą jest już w naszym powiecie.

Starostowie porozmawiali również o filmie pt. „Pomyśl o Europie”, jaki z okazji Dnia Europy nakręciło Starostwo Powiatowe w Calw. Gościnnie wystąpił tam nasz starosta, Waldemar Dombek. Film (w oryginale) można zobaczyć pod linkiem https://youtu.be/uyVrPCaonmw.

Kolejna wideokonferencja planowana jest za kilka tygodni.