Aktualności

Warsztaty zdobienia toreb

Warsztaty zdobienia toreb

Na bardzo fajny pomysł wpadły panie pracujące w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu w Pyskowicach – z okazji Dnia Kobiet zorganizowały dla… kobiet nieodpłatne warsztaty zdobienia toreb.

I takie plastyczne szkolenie odbyło się 10 marca w MOKiS-ie. Kilkanaście pań pod wodzą Ewy Hajduk, instruktor plastycznej postanowiło rozwinąć swoje talenty malarskie i specjalnymi farbami do tkanin ozdobić ciekawie i kolorowo materiałowe torby na zakupy.

- Ponieważ od stycznia zmieniły się przepisy i za każdą otrzymaną w sklepie reklamówkę musimy płacić po kilkadziesiąt groszy, postanowiłyśmy zrobić dla siebie fajne torby na zakupy, żeby nosić je zawsze przy sobie i nie płacić. Oczywiście torby mogą nam służyć do noszenia innych ciekawych szpargałów – śmieje się Beata Antosik, pomysłodawczyni akcji.

Ewa Hajduk cierpliwie tłumaczyła, udzielała cennych rad, a jak trzeba to i pomagała nałożyć na materiał napis lub rysunek, by torba nabrała „kształtów”. Kilkugodzinne warsztaty były okazją do ciekawych rozmów i planów na kolejne wspólne plastyczne (i nie tylko) spotkania. Powstały naprawdę ładne i oryginalne torebunie. Po zakończeniu pracy, każda z uczestniczek mogła zabrać wykonaną przez siebie torbę. Pomysł bardzo nam się spodobał!