Warsztatowe fotografie

Ciekawa wystawa fotograficzna została zrealizowana w ramach projektu „Nowy start w lepszą przyszłość”. Można ją podziwiać w Starostwie Powiatowym w Gliwicach do końca grudnia.

Wystawa znajduje się na I piętrze, obok sali sesyjnej. Składają się na nią fotografie wykonane przez uczestników projektu „Nowy start w lepszą przyszłość”, którzy wzięli udział w warsztatach dziennikarskich z elementami audiowizualizacji. Zdjęcia przedstawiają m.in. osoby, przedmioty, budynki, przyrodę.

- Uczestnicy warsztatów przejawiali duże zainteresowanie aspektem fotograficznym, co okazało się wyjątkową okazją do stworzenia atrakcyjnej wystawy ukazującej ich potencjał – informują organizatorzy.

Zajęcia prowadzone były przez trenera Tomasza Bijoka. Trwały od 27 kwietnia do 26 października br. Łącznie w warsztatach, w 6 grupach, uczestniczyło 31 osób – w wymiarze 20 h edukacyjnych na grupę.

Projekt „Nowy start w lepszą przyszłość” jest realizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gliwicach w partnerstwie z gminami: Gierałtowice, Knurów, Pilchowice, Sośnicowice, Rudziniec. Jest współfinasowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.