Aktualności

W gronie najlepszych modelarzy

W gronie najlepszych modelarzy

W powiecie gliwickim mamy wielu wspaniałych, młodych modelarzy – mistrzów i wicemistrzów Polski w swych kategoriach. 18 lutego gościli oni u starosty gliwickiego, Waldemara Dombka, który docenił ich sukcesy.

Osiągnięć młodym modelarzom gratulowali także wicestarosta gliwicki Adam Wojtowicz oraz radna Rady Powiatu Gliwickiego, Małgorzata Szymańska.

– Macie na swym koncie wspaniałe sukcesy – mówił starosta Waldemar Dombek. – To efekt waszego talentu oraz sumiennej pracy i treningu. Specjalne podziękowania należą się także opiekunom i rodzicom, którzy wspierają waszą pasję.  

O sukcesach młodych zawodników opowiedzieli Tadeusz Milewski – prezes Gliwickiego Stowarzyszenia Modelarzy Lotniczych oraz Rafał Szumski kierujący Sekcją Modelarską „Iskra” Stowarzyszenia Gildia Komiliton, które od kilku lat działa w Kleszczowie (gm. Rudziniec).  A jest się czym chwalić. Patryk Rożek w ub. roku zdobył tytuł Mistrza Polski w klasie modeli F1A/M, zaś Paulina Szumska w 2019 r. była trzecia w kraju w klasie modeli F1E – to osiągniecia członków Gliwickiego Stowarzyszenia Modelarzy Lotniczych. Z kolei zawodnicy „Iskry”, których na spotkaniu w starostwie reprezentowali  Katarzyna Kosmala, Kacper Kadłubowski, Rafał Stochaj, Oliwer Wyciślok i Bartek Brzeziński, a także Paulina Szumska, w 2020 r. na XV Zawodach Modeli Halowych o Puchar Dyrektora MOKiS-u w Pyskowicach zajęli trzecie miejsce drużynowo, pierwsze i dwa drugie miejsca w seniorach w klasie F1N i A6/M oraz pierwsze miejsce w kategorii przedszkolaków. Na swym koncie zawodnicy tej sekcji mają też siedem wyróżnień w Festiwalu Modelarskim w Jaworzanie. Wielkim sukcesem zakończył się dla nich Wspólny Międzynarodowy Konkurs On-Line Modeli Kartonowych i Plastikowych Radków-Łambinowice 2020, gdzie zdobyli pięć pierwszych miejsc, trzy – drugie i trzy – trzecie miejsca w modelach plastikowych. Mogą się także pochwalić pierwszym i drugim miejscem drużynowo w Mistrzostwach Polski Modeli Szybowców Sterowanych Automatycznie F1E junior i junior młodszy.

Podczas spotkania Patryk Rożek i Paulina Szumska zaprezentowali swe modele samolotów, opowiadając o tym, jak się je wykonuje i przygotowuje do startów, by osiągnąć jak najlepsze wyniki na zawodach. Były to pełne pasji opowieści, świadczące o wielkim kunszcie i profesjonalizmie młodych mistrzów modelarstwa.