Uznanie dla wolontariuszy

Radosław Bąk, Mateusz Skowron, Dariusz Gruszka i Artur Kucab to ratownicy górniczy z KWK „Knurów-Szczygłowice” , którzy w ramach akcji wspierania służby zdrowia zainicjowanej przez Jastrzębską Spółkę Węglową, pomagają personelowi Szpitala w Knurowie. Ich postawę docenił Grzegorz Tobiszowski, poseł do Parlamentu Europejskiego.

Ratownicy od grudnia ub. roku pracują na kilku oddziałach tego szpitala – Chorób Wewnętrznych I, (który pełni funkcję tzw. oddziału „covidowego”), Chorób Wewnętrznych II oraz Chirurgii Ogólnej.

- Ich postawa, zaangażowanie w pracę oraz oddanie budzą uznanie personelu oraz pacjentów naszej placówki – mówi dr Michał Ekkert, prezes Zarządu Szpitala w Knurowie. – O ratownikach górniczych z KWK "Knurów-Szczygłowice" informowały media ogólnopolskie oraz pisały lokalne portale, wskazując ich jako wzór do naśladowania.

Informacja o postawie ratowników dotarła również do Grzegorza Tobiszowskiego, posła do Parlamentu Europejskiego. 19 lutego eurodeputowany spotkał się z ratownikami górniczymi z KWK „Knurów-Szczygłowice” w swym biurze poselskim w Rudzie Śląskiej. W trakcie spotkania, w którym uczestniczyli również starosta gliwicki Waldemar Dombek i dr Michał Ekkert, ratownicy z rąk europosła otrzymali podziękowania i pamiątkowe gadżety. Grzegorz Tobiszowski zaprosił ich także do udziału w wyjeździe studyjnym do Brukseli lub Strasburga, połączonego ze zwiedzaniem Parlamentu Europejskiego, który zorganizowany zostanie wówczas, gdy pozwoli na to sytuacja epidemiczna.

- Ze swej strony złożyłem górniczym ratownikom serdeczne podziękowania za ich pracę i poświęcenie – informuje starosta Waldemar Dombek. – Ich postawa najlepiej świadczy o tym, że są powołani do ratowania zdrowia i życia innych, nie zważając na to, na jakie niebezpieczeństwa i zagrożenia się przy tym narażają.