Udane regaty

Miniony weekend na jeziorze Dzierżno Duże zdominowały Regaty III Dzierżno Cup pod patronatem Starosty Gliwickiego. 130 żeglarzy z całego południa Polski – od Wrocławia do Lublina – ale też np. z Poznania, rywalizowało w czterech klasach: OPP A, OPP B, ILCA 4 (Laser 4.7) i ILCA 6 (Laser Radial).

Warunki były wspaniałe – mocny (czasami nawet za mocny) wiatr i słońce, to jest to, co żeglarze lubią najbardziej. Wszyscy chwalili walory Dzierżna Dużego jako akwenu doskonałego do rozgrywania regat. Najmłodszy zawodnik miał 6 lat, a najstarszy 68!

Imprezę, zorganizowaną przez KW LOK Garland Gliwice i Śląski Yacht Club, komplementował m.in. Radosław Śląski, wiceprezes Polskiego Związku Żeglarskiego. Równocześnie z Regatami III Dzierżno Cup pod patronatem Starosty Gliwickiego odbywało się tu podsumowanie Ligi Południowej i Mistrzostwa LOK.
Zwycięzcy regat obdarowani zostali pucharami, medalami, dyplomami i nagrodami, które wręczał m.in. starosta gliwicki Waldemar Dombek. Za najlepszy klub biorący udział w imprezie uznany został TS Kuźnia Rybnik. Pełne wyniki regat znajdują się na stronie www.upwind24.pl.

- Cieszę się, że żeglarze właśnie w powiecie gliwickim znaleźli dobre warunki do przeprowadzania regat o tak dużym zasięgu i ogólnopolskim znaczeniu – mówi starosta Waldemar Dombek.