Aktualności

Udane harcerskie półkolonie

Udane harcerskie półkolonie

W czasie tegorocznych ferii po raz pierwszy dzieci  mogły skorzystać z półkolonii, organizowanych przez harcerzy z Hufca ZHP Ziemi Gliwickiej. Dzięki ciekawemu programowi aktywnie spędziły czas na dobrej i rozwijającej zabawie.

- Zakończyliśmy z powodzeniem harcerskie ferie. Spośród trzech zorganizowanych przez nas dla dzieci form wypoczynku, zupełną nowością były półkolonie – informuje podharcmistrz Katarzyna Moskała, zastępca komendanta Hufca ZHP Ziemi Gliwickiej.

W drugim tygodniu ferii dzieci z osiedla Szobiszowice w Gliwicach oraz harcerze z 6 Szczepu Pangea wspólnie wzięli udział w harcerskich półkoloniach. Odbywały się one od 5 do 9 lutego, w godzinach 8.00 do 16.00. W tym czasie dzieci miały okazję m.in. zwiedzić gliwicką palmiarnię, Teatr Miejski w Gliwicach czy kopalnię Guido w Zabrzu. Odbyły się też ćwiczenia na hali sportowej i basenie. Ponadto zostały również zorganizowane zajęcia plastyczne, na których można było popisać się kreatywnością i stworzyć kartonowe forty zamków oraz kukiełki do przedstawienia pacynkowego. Dzieci poznały również podstawy pierwszej pomocy i dowiedziały się, jak należy się zachować w przypadku bycia świadkiem wypadku. Półkolonie zakończyły się wielkim balem przebierańców z konkursami i nagrodami.

- Nad zdrowiem i bezpieczeństwem dzieci czuwała kadra złożona z instruktorów i nauczycielki. Powodem, dla którego harcerze podjęli się organizacji półkolonii był fakt, że  dzieci z tej dzielnicy rzadko wyjeżdżają na obozy czy kolonie. Postanowiliśmy więc zawalczyć o ich zimowe wakacje, dodatkowo wspierając szkołę, z którą współpracujemy podczas śródrocznej pracy - wyjaśnia podharcmistrz Małgorzata Socha, komendantka akcji.

Półkolonie były organizowane przez 6 Szczep Harcerski Pangea i Hufiec ZHP Ziemi Gliwickiej przy współpracy z dyrektor SP nr 20, a współfinansowane ze środków Urzędu Miasta Gliwice.