Aktualności

Uczniowie na rzecz lasu

Uczniowie na rzecz lasu

5 kwietnia uczniowie klas mundurowych z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie sadzili drzewka w szkółce leśnej Nadleśnictwa Rudziniec w Rachowicach.

40 dziewcząt i chłopców pracowało m.in. przy nasadzaniu młodych świerków oraz przygotowywaniu do przesadzania niewielkich drzewek buka. – To fajne zajęcie – mówili. – Cieszymy się, że dzięki nam powstanie kawałek nowego lasu.

Pracami uczniów kierował prowadzący szkółkę leśną w Rachowicach Adam Głowacki, który także przybliżył młodzieży zagadnienia związane z pielęgnacją i utrzymaniem terenów leśnych. Rocznie w tej szkółce z pozyskiwanych nasion drzew hoduje się ponad 2 mln młodych drzewek. Pracę uczniów nadzorowali nauczyciele z ZSZ nr 2 w Knurowie – Katarzyna Panfiluk i Szymon Kościarz.

Akcja zorganizowana została przez Starostwo Powiatowe w Gliwicach oraz Nadleśnictwo Rudziniec. – Jest ona częścią działań Powiatu Gliwickiego mających na celu propagowanie edukacji ekologicznej – mówi starosta gliwicki Waldemar Dombek. – Wpisuje się także w przedsięwzięcia, jakie podjęliśmy w ostatnich miesiącach w celu ograniczenia niskiej emisji na naszym terenie.

W najbliższym czasie w akcji wezmą udział także uczniowie klas mundurowych drugiej szkoły prowadzonej przez Powiat Gliwicki – Zespołu Szkół im. M. Konopnickiej w Pyskowicach. 20 kwietnia będą oni sadzić drzewa na terenie Leśnictwa Paczyna w okolicach Taciszowa.