Aktualności

Uczcijmy wspólnie Niepodległą

Uczcijmy wspólnie Niepodległą

W tym roku obchodzimy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Ciekawe propozycje uczczenia Narodowego Święta Niepodległości przygotowały nasze szkoły w Pyskowicach i Knurowie. Zapraszamy mieszkańców powiatu do udziału w nich i wspólnego świętowania.

Pierwsza z uroczystości zorganizowana zostanie już w piątek 9 listopada. Na hali sportowej Zespołu Szkół im. I.J. Paderewskiego w Knurowie (ul. 1 Maja 21) odbędzie się uroczysta akademia, której tematem wiodącym będzie „wolność”. Początek o godz. 11.00.

Z kolei 11 listopada serdecznie zapraszamy do Zespołu Szkół im. Marii Konopnickiej w Pyskowicach oraz do Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie. Obchody Święta Niepodległości w tych placówkach rozpoczną się po oficjalnych, miejskich uroczystościach (wezmą w nich udział m.in. uczniowie klas mundurowych, którzy tego dnia będą ślubować. Szczegóły miejskich obchodów na plakacie – do pobrania poniżej). Ok. godz. 12.00 na terenie „Konopnickiej” (Pyskowice, ul. kard. Stefana Wyszyńskiego 37) wspólnie zostanie odśpiewana „Rota” oraz odbędzie się happening „Niebo w kolorze biało-czerwonym”. Będzie też okazja, by zobaczyć ciekawą wystawę plenerową Instytutu Pamięci Narodowej pn. „Ojcowie Niepodległości”.

Zaś w ZSZ nr 2 w Knurowie (ul. Szpitalna 29) świętowanie rozpocznie się ok. godz. 13.00. W programie m.in. wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych przez zespół z UTW w Knurowie, uroczysta akademia - występ artystyczny uczniów ZSZ nr 2 „Wolność kocham i rozumiem…”, ślubowanie uczniów klasy ratowniczej, toast za Niepodległą oraz wypuszczenie w niebo 100 biało-czerwonych balonów.

Serdecznie zapraszamy do udziału!