Aktualności

Trwa przebudowa skrzyżowania

Trwa przebudowa skrzyżowania

W trakcie realizacji jest największa tegoroczna inwestycja drogowa Powiatu Gliwickiego – przebudowa  skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 924 (ul. Zwycięstwa) z ul. Lignozy w Knurowie.

Powstanie tu przyjazne dla kierowców rondo, zapewniające płynność ruchu na tym ruchliwym skrzyżowaniu, wiodącym m.in. do kopalni w Szczygłowicach. Inwestycja ta planowana była już kilka lat temu, jednak na przeszkodzie stanęła trwająca w tym rejonie eksploatacja górnicza. Gdy teren już się uspokoił, można było rozpocząć prace.

Jest to wspólne przedsięwzięcie Powiatu Gliwickiego i Województwa Śląskiego, wsparte również finansowo przez Miasto Knurów. Jego ogólna wartość wynosi blisko 5,3 mln zł. Z budżetu województwa pochodzi ponad 3,8 mln zł, a ponadto Powiat Gliwicki pozyskał na ten cel blisko 619 tys. zł z Funduszu Dróg Samorządowych. Pozostałymi kosztami podzielą się solidarnie powiat i miasto.

Prace prowadzone są tu bez zamykania ruchu drogowego. W części powiatowej ich zakończenie planowane jest na 15 listopada br., natomiast w wojewódzkiej potrwają do czerwca 2020 r. Prowadzi je – wyłoniona w przetargu rozpisanym przez Zarząd Dróg Powiatowych w Gliwicach – Firma Usługowo-Budowlana Fil-bud Zbigniew Ziarkowski z Katowic.