Aktualności

Trener Górnika w pyskowickiej SP 4

Trener Górnika w pyskowickiej SP 4

22 marca do Szkoły Podstawowej nr 4 w Pyskowicach przyjechał wspaniały gość – Marcin Brosz, trener klubu piłki nożnej Górnik Zabrze. Powitany wielkimi brawami, uczestniczył w spotkaniu ze społecznością szkolną. Uczniowie dowiedzieli się o drodze trenera do Górnika Zabrze.

Najpierw Marcin Brosz był piłkarzem – w 1989 r. zaczynał w Górniku Zabrze. Swoją karierę piłkarską zakończył w 2005 r. w Polonii Bytom. Potem rozpoczął pracę trenera. Prowadził kilka zespołów, między  innymi: Polonii Bytom, Odry Wodzisław, Piasta Gliwice i Korony Kielce. W 2016 r. powrócił do Górnika Zabrze, obejmując stanowisko trenera.

W trakcie spotkania panowała wspaniała atmosfera. Uczniowie zadawali pytania a gość cierpliwie i z uśmiechem na nie opowiadał. Dzieci i młodzież dowiedzieli się np., dlaczego trener wybrał piłkę nożną, jakie ma plany, co lubi robić. Każdy z zadowoleniem kiwał głową, kiedy Marcin Brosz mówił, jak ważna jest nauka i to przede wszystkim matematyki. Na pytanie, jakie potrawy lubi, uświadomił wszystkim, ile musi zjeść piłkarz, by mieć siłę do walki sportowej.

Marcin Brosz opowiedział też o swoim koledze, Jerzym Dudku i o tym, jak wzajemnie się wspierają w swoich drogach sportowych. Zapytany, jakich lubi zawodników, stwierdził, że najlepiej tych, którzy pracują nad sobą i robią postępy, nawet takie małe. Uczniowie z zapartym tchem słuchali wypowiedzi trenera o znaczeniu sportu w małych miejscowościach, o sile i determinacji zawodników z nich pochodzących.

Brawami nagrodzono wypowiedź, że każdy z uczestników tego spotkania może być piłkarzem, że w klubach czeka się właśnie na nich. Trener Górnika Zabrze obdarował każdą klasę klubowymi prezentami, które wzbudziły wiele radosnych emocji.

Uczniowie podziękowali Marcinowi Broszowi występem artystycznym w wykonaniu  Śpiewajek (fantastyczni Wiktor i Oliwier!) oraz szkolnego zespołu wokalnego. Marcin Brosz otrzymał tez piękny kwiatek, wykonany przez Zuzię i Michała. Za wizytę w szkole podziękowała Marcinowi Broszowi dyrektor SP nr 4 w Pyskowicach, Anna Kupka. Potem wykonano wspólne zdjęcia i… rozpoczął się wielki maratonz autografami – na bluzeczkach, torbach, dresach, kartkach, notesach itd.

Wizyta Marcina Brosza dla wielu uczniów pozostanie na długo  w pamięci.  To było wspaniałe, sportowe wydarzenie dla społeczności szkolnej „Czwórki”. Bardzo, bardzo dziękujemy!
Dyrekcja, uczniowie, nauczyciele
Szkoły Podstawowej nr 4 w Pyskowicach