Szyją od serca

Mieszkańcy Toszka mają ogromne serca – wspierają przyjaciół, znajomych, sąsiadów oraz szpitale poprzez szycie maseczek ochronnych.

Jedna z mieszkanek Toszka, Aneta Gruszka szyje bezpłatnie maseczki ochronne dla swoich znajomych, sąsiadów i koleżanek – pielęgniarek oraz pracowników Przedszkola w Toszku. W szyciu pomagają pani Anecie mąż, córka oraz syn Bartuś. Materiały (nici, gumki) dostarczają również sojusznicy: Cukiernia Restauracja „Grzybek”, Kornelia Bas, FOCUS – Centrum Terapii i Wspomagania Rozwoju. Do chwili, gdy pisaliśmy te słowa, powstało już 190 takich maseczek.

Z kolei Małgorzata Pawłowska-Woźniak oraz Barbara Ciupek szyją maseczki dla Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gliwicach. To ich oddolna inicjatywa. W pierwszej partii uszyły 60 sztuk maseczek ochronnych, a materiał na nie przekazała Agata Grochla. 23 marca maseczki zostały przekazane do Instytutu Onkologii w Gliwicach. Pracownicy byli niezwykle wdzięczni za to wsparcie.

- Obecnie kupiliśmy sami kolejną partię materiału i jeszcze w tym tygodniu zawieziemy następne maseczki do Instytutu – informuje pani Gosia. W szycie zaangażował się również jej mąż, Bartłomiej Woźniak, który dzięki tej akcji rozpoczął swoją przygodę z krawiectwem.

- Dziękujemy za tak wspaniałą i cenną oddolną inicjatywę, która w obecnej trudnej sytuacji jest symbolem jedności i miłości do drugiego człowieka – mówi Joanna Rosikoń z Urzędu Miejskiego w Toszku.

Warto też poinformować, że toszecka Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej oraz Gmina Toszek zakupili w ostatnich dniach materiały do szycia maseczek. Będą one za darmo dostępne  dla  mieszkańców Toszka.
- Nasze hasło brzmi: Kto nosi nie roznosi! – wyjaśnia Joanna Rosikoń.