Aktualności

Sukcesy młodych jeźdźców z Bargłówki

W dniach 23-24 września we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Polski Polskiej Ligi Western i Rodeo. Stowarzyszenie Sportowe Rancho u Marka w Bargłówce reprezentowały na nich trzy pary jeździeckie, odnosząc wiele sukcesów – młodzi jeźdźcy stowarzyszenia zdobyli w sumie 11 medali!

Marek Kurowicz na koniu Batman, startując w swojej kategorii wiekowej – youth (młodzież od 14-18 lat), zdobył trzy złote medale w konkurencjach technicznych: Trail, Western Horsemanship i Western Pleasure. Oprócz tego z powodzeniem startował w kategorii OPEN (bez ograniczeń wiekowych), rywalizując z seniorami i w tej niełatwej walce „wyjeździł” złoty medal w konkurencji Western Pleasure oraz srebrny medal w konkurencji Trail.

Z kolei Zuzanna Czerwińska na koniu Dante's Red Mount w kategorii Youth13 & Under (jeźdźcy w wieku 13 lat i poniżej) wywalczyła trzy złote medale w następujących konkurencjach technicznych: Trail, Western Horsemanship i Western Pleasure, a ponadto zdobyła brązowy medal w konkurencji szybkościowej Barrel Racing.

Druga zawodniczka, startująca w tej samej kategorii wiekowej – Lilianna Wojtke na Norze wywalczyła dwa srebrne medale w konkurencjach szybkościowych: Barrel Racing i Pole Bending.

- Całej naszej ekipie należą się gratulacje za osiągnięcia sportowe oraz nienaganną postawę sportową – mówi Marek Czerwiński ze Stowarzyszenia Sportowego Rancho u Marka w Bargłówce. – Cieszy fakt, że prowadzona przez cały rok praca i treningi z dziećmi oraz młodzieżą przynoszą takie efekty, smuci zaś to, iż względy finansowe nie pozwoliły na udział w tych zawodach kolejnych dwóch zawodniczek mających również szanse medalowe. Życzę wszystkim zawodnikom, aby przyszły sezon był nie mniej owocny oraz umożliwiający pokazanie ich umiejętności jeździeckich na zawodach sportowych w kraju i za granicą.