Aktualności

Sukces uczniów z Rudna

Sukces uczniów z Rudna

Uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolny w Rudnie zdobyli III miejsce w regionalnym konkursie wokalno-recytatorskim „Odzyskanie przez Polskę niepodległości w wierszu, pieśni i piosence”.

ZSP w Rudnie reprezentował na konkursie siedmioosobowy chór w składzie: Jakub Blaszczyk – wokal, trąbka, Ksawery Maciołek, Anna Nitkiewicz, Marlena Rapsiewicz, Natalia Strzępek, Dagmara Pawletko, Wiktoria Wreszcz. Konkurs odbył się w Górnośląskim Centrum Edukacyjnym w Gliwicach, a zorganizowany został przez Kuratorium Oświaty w Katowicach (Delegatura w Gliwicach). Udział w nim był częścią obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Młodzi artyści, który ćwiczyli pod okiem pani Małgorzaty Mamok-Migurskiej, wykonali pieśń „My, Pierwsza Brygada”. Ich interpretacja znanej pieśni patriotycznej zyskała uznanie komisji, która przyznała uczniom z Rudna III miejsce.

Jest to duże osiągnięcie, bowiem konkurs cieszył się sporym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Serdecznie gratulujemy laureatom z Rudna i życzymy im kolejnych chóralnych sukcesów!