Aktualności

Srebrne Gody w „Ostoi”

Srebrne Gody w „Ostoi”

W niedzielę 2 czerwca w parku pałacowym Domu Pomocy Społecznej „Ostoja” w Sośnicowicach już po raz dwudziesty piąty odbył się festyn  integracyjny, nazwany w tym roku – z racji jubileuszu – „Srebrne Gody”.
Tę coroczną imprezę zorganizowali wspólnie mieszkańcy i pracownicy „Ostoi”, Stowarzyszenie na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym „Nadzieja” w Sośnicowicach i liczna grupa ludzi dobrej woli, którzy jak zawsze wsparli DPS różnymi darowiznami. Celem tegorocznej imprezy było zebranie środków na doposażenie pałacowego parku.

Na scenie można było zobaczyć występ dzieci z niepublicznego przedszkola „Chatka Uszatka” z Gliwic-Ostropy, przedstawienie „Miłosne impresje” połączonych sił grupy teatralnej „Arlekin” i zespołu instrumentalnego „Czerwone Usta” z DPS-u „Ostoja”, popis trików piłkarskich w wykonaniu Dawida Pajora oraz zespół B.A.R.

Oprócz występów na scenie przybyli goście mogli przejechać się wytworną bryczką, wziąć udział w piłkarskich warsztatach czy stać się posiadaczami własnej karykatury narysowanej przez artystę Antoniego Paprotnego. Dla dzieci przygotowano igraszki w kąciku zabaw, tatuaże i kolorowe balony. Było też dobrze zaopatrzone zaplecze gastronomiczne. Wielką atrakcję stanowiła loteria fantowa, w której w tym roku można było wylosować bardzo pożądane nagrody, m.in wyjazd dla dwóch osób do ośrodka wczasowego w okolicy Jeleniej Góry, rowery, artykuły gospodarstwa domowego, dron czy sesję zdjęciową. Profesjonalną oprawę muzyczną i świetną  zabawę taneczną jak co roku zapewnił niezawodny zespół Selex.

– Impreza była bardzo udana, wszyscy bawili się doskonale. Do późnych godzin wieczornych w  pałacowym parku było gwarno i wesoło – informuje Bogusława Bogucka-Szydło z DPS-u „Ostoja”. –  W imieniu organizatorów bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wsparli naszą imprezę, szczególnie pracownikom placówki i licznym sponsorom. Do zobaczenia za rok, w pierwszą niedzielę czerwca 2020 roku!