Aktualności

Sprzęt od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Sprzęt od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Szpital w Pyskowicach otrzymał sprzęt od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, służący ratowaniu życia i zdrowia noworodków oraz lepszej opiece nad maluchami.

- Fundacja Jerzego Owsiaka przekazała nam stanowisko do resuscytacji z monitorem oraz fotele do karmienia i kangurowania, czyli dopieszczania noworodków przez mamę lub tatę – informuje Leszek Kubiak, prezes Zarządu Szpitala w Pyskowicach. – Wkrótce dotrą do nas jeszcze następne urządzenia: aparat USG dla noworodków, KTG, dwa inkubatory, pompa infuzyjna i tzw. gniazdko cieplne. Bardzo nas to cieszy, bo ten sprzęt wzbogaci wyposażenie Oddziału Ginekologiczno-Położniczego oraz Oddziału Noworodkowego, dobrze służąc pacjentkom i dzieciom, które przychodzą u nas na świat.

Warto przypomnieć, że Szpital w Pyskowicach ma świetną opinię wśród pań, które chętnie wybierają go jako miejsce porodu. Rodzą tu kobiety nie tylko z Pyskowic i sąsiednich miejscowości, ale również z bardziej odległych stron kraju i z zagranicy. Pacjentki chwalą szpital za profesjonalną opiekę medyczną i kameralną atmosferę. W ub. roku urodziło się tu 1080 dzieci, co jest rekordową liczbą, jak na niewielki powiatowy szpital. Warto przypomnieć, że zajął on drugie miejsce w kraju w znanej akcji „Rodzić po ludzku”.

17 października w Szpitalu w Pyskowicach gościli starosta gliwicki Waldemar Dombek, radni Rady Powiatu Gliwickiego Krzysztof Leśniewski, Anna Smyl, Krystyna Urbańska i Adam Wojtowicz, a także organizator biegów na finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Warszawie oraz Przystanki Woodstock w Kostrzynie nad Odrą – Bogdan Leśniowski z Knurowa.   

- Dziękuję osobom, które przyczyniły się do wzbogacenia Szpitala w Pyskowicach o nowy sprzęt – mówił Waldemar Dombek. – Jest to Bogdan Leśniowski, który już wcześniej umożliwił pozyskanie z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wsparcia dla Szpitala w Knurowie o wartości blisko pół mln zł. Nieocenioną rolę miała w tym także nasza radna Anna Smyl, od 26 lat organizująca w Pyskowicach finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Bardzo dziękuję w imieniu rodziców i noworodków!

Radości nie kryła też ordynator Oddziału Noworodków, lek. med. Joanna Wyrobek-Lopp. – Ten sprzęt ma wagę życia i zdrowia naszych maluszków – powiedziała. – Najcenniejszy jest aparat USG dla noworodków, bo do tej pory dysponowaliśmy tylko USG dla dorosłych, którego głowica jest większa niż brzuszek niejednego noworodka. Zapewniam, że doskonale wykorzystamy cały sprzęt, w jaki wyposażyła nas Fundacja Jerzego Owsiaka.