Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

7 czerwca z krótką wizytą w Gliwicach gościł Andrzej Duda – prezydent RP. W jej trakcie była okazja m.in. do spotkania z przedstawicielami Powiatu Gliwickiego.

Doszło do niego na placu Krakowskim w Gliwicach, gdzie Andrzej Duda spotkał się z mieszkańcami Gliwic i naszego powiatu. W spotkaniu z prezydentem uczestniczyli starosta gliwicki Waldemar Dombek, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Gliwickiego – Andrzej Frejno i radny Sejmiku Województwa Śląskiego z terenu naszego powiatu – Krystian Kiełbasa, którzy byli w większej grupie samorządowców na czele z prezydentem Gliwic, Zygmuntem Frankiewiczem. Wśród innej grupy uczestników spotkania była także m.in. radna Rady Powiatu Gliwickiego, Krystyna Urbańska z Pyskowic.

- To było ciekawe, otwarte spotkanie z mieszkańcami – mówi starosta Waldemar Dombek. – Byliśmy zaszczyceni, że mogliśmy przez chwilę porozmawiać z prezydentem Andrzejem Dudą. Miałem dzięki temu okazję, by zaprosić pana prezydenta do odwiedzenia powiatu gliwickiego. Andrzej Duda przypomniał uroczystość w Dąbrówce w gminie Wielowieś, zorganizowaną w ubiegłym roku dla uczczenia ofiar tzw. „Śląskiego Katynia”, w której uczestniczył. Nie wykluczył, że w przyszłości skorzysta z mojego zaproszenia do dłuższej wizyty w naszym powiecie.