Spotkanie z Markiem Korusem

W ramach jubileuszowego 10. Metropolitalnego Święta Rodziny Powiat Gliwicki zorganizował spotkanie z Markiem Korusem, byłym komandosem, niezwykle ciekawym człowiekiem, który opowiedział o swoich doświadczeniach w wierze pt. „Świadectwo męskości”.

31 maja Marek Korus spotkał się dwukrotnie z uczniami szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych w Zespole Szkół im. Marii Konopnickiej w Pyskowicach oraz w Zespole Szkół im. Ignacego Jana Paderewskiego w Knurowie. Młodzież chętnie słuchała jego barwnej opowieści o ciekawym, choć trudnym życiu. Prelegent nie wstydził się opowiedzieć o ciemnych stronach swojej egzystencji, o nałogach, z którymi walczył, o nieprawościach,  jakich sam był sprawcą, o życiowych tragediach, ale i sukcesach. Bo życie każdego z nas jest jak sinusoida, a zawsze trzeba równać do najlepszych…

- Mój ojciec był dużym, dobrze zbudowanym i bardzo pracowitym facetem. Odszedł tragicznie, kiedy miałem 9 lat. Jak później takiemu dorównać, gdy wszyscy wokół we mnie wątpili, bo byłem mały, chudy i nie zawsze dobry? Całe moje życie było udowadnianiem, że potrafię. Mimo klęsk i życiowych niepowodzeń zawsze chciałem być najlepszy – zauważalny! Dlatego dziś powtarzam wszystkim rodzicom, aby nigdy nie mówili swojemu dziecku „nic z ciebie nie będzie”, bo to naprawdę może się ziścić. Warto razem z dzieckiem walczyć o coś więcej i zawsze trzeba je wspierać. Każdy z nas pragnie miłości i akceptacji. Warto Bogu oddać swoje sprawy, bo on naprawdę nas kocha i akceptuje takimi, jakimi jesteśmy, choć zawsze musimy dążyć do doskonałości. Z każdego upadku można i trzeba się podnosić. Bóg jest miłosierny – mówił Marek Korus.

I mógłby mówić jeszcze dłużej, gdyby nie ograniczał go czas. Choć pewnie swoją opowieścią nie przekonał wszystkich, wielu młodych ludzi po spotkaniu podchodziło do niego, by wymienić się spostrzeżeniami i porozmawiać. Na obu spotkaniach obecni byli księża-katecheci, którzy przystali na tę nieco inną, choć bardzo interesująca „lekcję religii”.

Spotkanie przygotowane zostało we współpracy z Katarzyną Kamińską-Jurkiewicz ze Stowarzyszenia Rodzin Katolickich przy Diecezji Gliwickiej. Dziękujemy!