Aktualności

Spotkanie z Janem Pawłem II

Spotkanie z Janem Pawłem II

5 kwietnia w Domu Pomocy Społecznej „Ostoja” w Sośnicowicach zorganizowane zostały VIII Spotkania Śladami Świętego Jana Pawła II, przebiegające pod hasłem „Papież – rzecznikiem radości życia”

Była to kolejna edycja tej corocznej imprezy przypominającej postać Polskiego Papieża. Za każdym razem Spotkania Śladami Świętego Jana Pawła II organizowane są pod innym hasłem, przybliżającym barwną postać, jaką był bez wątpienia Karol Wojtyła. Poprzednio uczestnicy tego przedsięwzięcia mieli okazję poznać już Jana Pawła II m.in. jako osobę pełną turystycznej pasji i chęci poznawania świata, a także otwartą na innych ludzi oraz człowieka o wielkim poczuciu humoru. Tegoroczna impreza pokazała, jak wielką radość Karol Wojtyła potrafił czerpać m.in. ze spotkania z Bogiem czy z obcowania z innymi ludźmi bądź przyrodą.

W VIII Spotkaniach Śladami Świętego Jana Pawła II wzięli udział mieszkańcy DPS-ów w Kuźni Nieborowskiej, Pilchowicach, Knurowie i oczywiście Sośnicowicach, a także uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Pyskowicach oraz szkół podstawowych w Bargłówce, Sośnicowicach i Gliwicach-Ostropie. Każda z tych palcówek przygotowała wcześniej „zeszyty humoru”, zawierające anegdoty, ciekawostki i dowcipy związane z życiem Jana Pawła II, śmiechu było więc co niemiara. W trakcie spotkania ekipy z poszczególnych placówek brały też udział w wielu konkursach, quizach i grach. Efektem ich pracy były wielkie „góry radości” – wykonane z papieru rzeźby, obrazujące w symboliczny sposób temat spotkania.

Po podsumowaniu całodziennych zmagań okazało się, że z konkursach I miejsce zajęła reprezentacja Szkoły Podstawowej w Sośnicowicach, II miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 3 im. Arki Bożka w Gliwicach-Ostropie, a III miejsce – Zespół Szkół Specjalnych w Pyskowicach.

Organizatorami VIII Spotkań Śladami Świętego Jana Pawła II był Zespół Szkół Specjalnych w Pyskowicach i DPS „Ostoja”.