Rusza Metropolitalne Święto Rodziny 2019

XII Metropolitalne Święto Rodziny odbywa się w tym roku pod hasłem „Rodzina – Wspólnota Pokoju”.  Rozpocznie się 18 maja i potrwa do 2 czerwca. W jego organizację włączył się m.in. Powiat Gliwicki.

Patronat honorowy nad tym przedsięwzięciem objęli arcybiskup katowicki Wiktor Skworc oraz biskup gliwicki Jan Kopiec, a koordynatorem od początku jest Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

- Przed nami dwunasta edycja Metropolitalnego Święta Rodziny. Przypomnę, że pomysł  jego organizacji narodził się przy grobie św. Jana Pawła II podczas pielgrzymki samorządowców śląskich do Watykanu. Współpomysłodawczynią tej pięknej idei była śp. Krystyna Bochenek, dziennikarka i senator. Obchody święta i popularyzacja związanych z nim treści już na trwałe wpisała się w krajobraz wydarzeń społeczno-kulturalnych naszej aglomeracji. W tym duchu w jego organizację włączyły się liczne władze samorządowe województwa śląskiego, parafie, stowarzyszenia i organizacje społeczne – mówi Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

Tegoroczne świętowanie zainaugurowane zostanie w sobotę, 18 maja koncertem w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Następnego dnia, w niedzielę, 19 maja o godz. 12.00 w katowickiej katedrze będzie miało miejsce liturgiczne świętowanie jubileuszy małżeńskich. Kolejne dni wypełnią interesujące wydarzenia. Ich pełną listę można znaleźć na stronie www.swieto-rodziny.pl.

Powiat Gliwicki wraz z gminą Pilchowice w ramach Metropolitalnego Święta Rodziny organizuje IX Bieg Uliczny im. ks. Konstantego Damrota w Pilchowicach, który odbędzie się w sobotę 1 czerwca – start w parku im. ks. K. Damrota. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.

Z kolei 25 maja odbędzie się 2. Sośnicowicki Bieg Charytatywny, organizowany przez gliwicką Fundację Biegamy z Sercem. Impreza ma na celu wsparcie mieszkanek Domu Pomocy Społecznej „Ostoja” w Sośnicowicach. Patronat nad biegiem objęli Starosta Gliwicki oraz Burmistrz Sośnicowic. Bliższe informacje na stronie biegamyzsercem.pl.