Aktualności

Rajd i sztandar

Rajd i sztandar

W sobotę 22 kwietnia centrum Toszka opanowali harcerze – stało się to za sprawą XV Rajdu św. Jerzego, zorganizowanego przez Hufiec ZHP Ziemi Gliwickiej.

Wieczorem na toszeckim zamku odbyła się wyjątkowa uroczystość. Komendant hufca, phm. Patryk Rempała wręczył sztandar Szczepowi Harcerskiemu „Ignis”, działającemu na terenie gminy Toszek. Sztandar tego szczepu ufundowany został przez radnego Sejmiku Województwa Śląskiego, Krystiana Kiełbasę oraz Gospodarstwo Agroturystyczne „Ranczo” – Kornelia i Krystian Kiełbasa z rodziną. Po wręczeniu sztandaru harcerze oraz goście przenieśli się na Rynek w Toszku, na którym odbył się koncert zespołu „Wszyscy Byliśmy Harcerzami”. Warto dodać, że wieczorne uroczystości poprzedziły trzy gry terenowe zorganizowane dla uczestników XV Rajdu św. Jerzego, które rozpoczęły się w piątek po południu, a zakończyły w sobotę. W ramach rajdu w Toszku odbyło się także przedsięwzięcie, które po raz pierwszy zagościło na tej harcerskiej imprezie – rodzinna gra miejska przeznaczona dla osób niezrzeszonych w ZHP.

- Mamy nadzieję, że rajd zaowocował nowymi znajomościami wśród zuchów i harcerzy, wzmocnieniem odwagi oraz wytrwałości, a co najważniejsze – że wszyscy uczestnicy, nie tylko harcerscy, zapamiętają to wydarzenie na długo – mówi phm. Katarzyna Moskała, zastępca komendanta Hufca ZHP Ziemi Gliwickiej.