Projektów edukacyjnych koniec i początek

Kończy się realizacja projektu pt. „Współczesny Michał Anioł - rozwój pasji i wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów szkół Powiatu Gliwickiego o profilu ogólnym”. Jednocześnie rozpoczęły się zajęcia w ramach kolejnego projektu edukacyjnego pn. „Stawiam na rozwój - podniesienie jakości szkolnictwa zawodowego w Powiecie Gliwickim”.
Uczniowie z kółka dziennikarskiego działającego w ramach projektu „Współczesny Michał Anioł” w Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkół im. I. J. Paderewskiego w Knurowie podzielili się refleksjami z realizacji projektu. Jak napisali, zajęcia, które im zaoferowano, były tak różnorodne, że trudno było podjąć decyzję, którą spośród oferowanych dwudziestu czterech propozycji wybrać. Wielu z nich uczestniczyło w kilku różnych zajęciach, mając możliwość podnoszenia swoich kompetencji w zakresie paru przedmiotów szkolnych lub rozwijania własnych zainteresowań pozaszkolnych. Wycieczki i wyjazdy edukacyjne do ciekawych miejsc w naszym (i nie tylko) regionie z pewnością przyczyniły się do szkolnej integracji. Przypomnijmy, że projekt „Współczesny Michał Anioł” ma wartość 1 030 793 zł. Starostwo Powiatowe w Gliwicach rozpoczęło jego realizację na początku 2009 roku, a zakończy pod koniec tego. Projekt obejmował uczniów czterech szkół prowadzonych przez Powiat Gliwicki: ZS im. I. J. Paderewskiego w Knurowie, ZS im. M. Konopnickiej w Pyskowicach oraz zespołów szkół specjalnych w tych miastach. Wzięło w nim udział prawie 900 uczniów.
Ostatni kwartał br. to czas kończenia realizacji projektu dla szkół o profilu ogólnym, a zarazem początek zajęć dla uczniów szkół zawodowych w ramach projektu „Stawiam na rozwój - podniesienie jakości szkolnictwa zawodowego w Powiecie Gliwickim”. Okres jego realizacji to sierpień 2010 – lipiec 2012. Wartość projektu wynosi 899 110 zł. W zajęciach weźmie udział ok. 700 uczniów szkół prowadzonych przez Powiat Gliwicki: ZS im. I. J. Paderewskiego Knurowie, Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie, ZS im. M. Konopnickiej w Pyskowicach, Zespołu Szkół Specjalnych w Knurowie i ZSS w Pyskowicach.