Aktualności

Prezent dla szpitala

Prezent dla szpitala

8 maja Szpital w Knurowie odwiedził poseł Paweł Kobyliński, obdarowując tę placówkę kolejnym prezentem.

Parlamentarzysta z Gliwic przekazał Oddziałowi Ginekologiczno-Położniczemu tego szpitala w formie darowizny zestawy narzędzi używanych przez lekarzy i położne podczas porodu. Prezent odebrała Ewa Fojcik, oddziałowa Bloku Porodowego. – To bardzo potrzebne narzędzia – informuje położna. – Dzięki otrzymanemu darowi będziemy mogli wyrzucić część starych, zużytych już narzędzi i pracować, korzystając z nowego sprzętu.

- Bardzo dziękujemy w imieniu lekarzy, położnych i naszych pacjentek – mówił prezes Zarządu Szpitala w Knurowie sp. z o. o., Michał Ekkert. – Tym bardziej, że jest to już trzeci prezent, którym poseł Paweł Kobyliński obdarował nasz oddział.

Poprzednio była to nowoczesna pompa infuzyjna wykorzystywana do precyzyjnego dawkowania leków. Poseł Paweł Kobyliński ufundował również dwa detektory tętna płodu, które ułatwiają pracę położnych oraz podnoszą komfort i bezpieczeństwo pacjentek.

Poseł Paweł Kobyliński, choć jest gliwiczaninem, z ogromną sympatią mówi o Oddziale Położniczo-Ginekologicznym Szpitala w Knurowie. – Kilka lata temu urodził się tu mój syn, Karolek – zdradza. – Byłem zachwycony opieką, którą miała tu zapewniona moja żona oraz sposobem, w jaki zajęli się nią lekarze i położne. Cenię bardzo personel tego oddziału, jego życzliwość i profesjonalizm. Cieszę się, że mogę wspomóc pracę tak dobrych fachowców, ofiarując szpitalowi nowoczesny sprzęt.