Aktualności

Powołany na zgrupowanie

Powołany na zgrupowanie

Oliwier Maziarz – mieszkaniec Wielowsi, uczeń tamtejszej szkoły podstawowej to zdolny i utalentowany piłkarz.

Jego umiejętności dostrzeżone zostały przez Polski Związek Piłki Nożnej – chłopak po raz kolejny otrzymał powołanie na zgrupowanie sportowe, tym razem na zgrupowanie Zimowej Akademii Młodych Orłów.

Zimowa Akademia Młodych Orłów to obóz sportowy dla najzdolniejszej piłkarsko młodzieży. Z wyselekcjonowanej z całego kraju grupy zawodników z rocznika 2006 powołanych zostało tylko 40 młodych piłkarzy. Na liście z województwa śląskiego znajduje się pięciu chłopców: obok Oliwiera są to dwaj zawodnicy z Katowic oraz po jednym z Bytomia i Bielska Białej. To olbrzymi sukces Oliwiera już na tym etapie – mówi jego tata. Zgrupowanie odbędzie się w lutym w Bydgoszczy.

Oliwier ma 12 lat i jest zawodnikiem Akademii Piłkarskiej „Młoda GieKSa”. Cztery razy w tygodniu dojeżdża na treningi do Katowic. Na zgrupowanie Akademii Młodych Orłów powołanie otrzymał już po raz kolejny. To efekt jego ciężkiej pracy i talentu, ale też determinacji. Warto dodać, że jeszcze w ubiegłym roku Oliwier był zawodnikiem Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie Lubin i przez cały rok wspólnie z tatą jeździł na treningi do Lubina.

Przy tym chłopiec jest również bardzo dobrym uczniem – otrzymuje stypendium naukowe w swojej szkole, a jego średnia przekracza 5,0.

- Sportowy sukces oraz świetne wyniki w nauce wymagają od Oliwiera dużej pracy i dyscypliny – podkreśla jego tata, Tadeusz Maziarz. – Wiąże się to też z pewnymi wyrzeczeniami. W ciągu tygodnia nie włączamy komputera, nie ma żadnych gier, są treningi i nauka. Ciężka praca na treningach, a nie siedzenie przed komputerem i telefonem od rana do nocy jest podstawą sukcesu i możliwości osiągnięcia czegokolwiek w sporcie. Nie oznacza to oczywiście, że Oliwier nie ma czasu wolnego, że nie może spotkać się z kolegami, by pograć w gry itd. Ma po prostu ten czas ograniczony, ale wyniki zarówno na boisku, jak i w szkole rekompensują synowi te poświęcenia.

Oliwierowi życzymy dalszych sukcesów i rozwijania piłkarskiej pasji!