Powiat posprzątany

21 września przeprowadzona została akcja „Sprzątamy Powiat Gliwicki”. W ten sposób nasz powiat od lat włącza się w ogólnopolską akcję „Sprzątanie Świata – Polska”.

Celem tegorocznej akcji było propagowanie selektywnej zbiórki odpadów. W sprzątaniu powiatu wzięli udział uczniowie powiatowych szkół ponadpodstawowych i specjalnych oraz mieszkańcy domów pomocy społecznej: Zespołu Szkół im. I. J. Paderewskiego w Knurowie, Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie, Zespołu Szkół Specjalnych w Knurowie, Zespołu Szkół im. Marii Konopnickiej w Pyskowicach, Zespołu Szkół Specjalnych w Pyskowicach, Domu Pomocy Społecznej „Ostoja” w Sośnicowicach, Domu Pomocy Społecznej „Zameczek” w Kuźni Nieborowskiej oraz Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Pilchowicach.

Tradycyjnie już Powiat Gliwicki zapewnił uczestnikom akcji środki konieczne do jej przeprowadzenia, czyli worki na odpady i rękawice, a także zadbał o odbiór zebranych odpadów. Uczestnicy akcji wysprzątali m.in. tereny wokół swoich placówek, pobocza dróg, parki, place zabaw.

Akcji towarzyszy konkurs plastyczny. Prace przyjmowane będą do 28 września. Szczegóły dotyczące konkursu znajdują się na stronie www.powiatgliwicki.pl w zakładce Konkursy.